Kredyty

Najlepsze oferty kredytu hipotecznego w Szczecinie - ranking banków

Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk05.09.20237 min.
Najlepsze oferty kredytu hipotecznego w Szczecinie - ranking banków

Poszukujesz najlepszej oferty kredytu hipotecznego w Szczecinie? Wiesz, że wybór odpowiedniego kredytu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych w życiu? W tym poradniku znajdziesz ranking najlepszych ofert hipotek z banków działających w Szczecinie. Sprawdziliśmy dla Ciebie wszystkie szczegóły i przeanalizowaliśmy każdą ofertę, by wyłonić liderów rynku hipotecznego w mieście.

Ranking najlepszych ofert kredytu hipotecznego w Szczecinie

Kryteria wyboru najlepszych ofert

Aby stworzyć rzetelny ranking najkorzystniejszych ofert kredytów hipotecznych w Szczecinie, wzięliśmy pod uwagę kluczowe kryteria, które decydują o atrakcyjności każdej propozycji. Szczegółowo przeanalizowaliśmy takie czynniki, jak:

 • Wysokość oprocentowania
 • Wielkość prowizji i opłat
 • Maksymalna kwota kredytu hipotecznego
 • Wysokość wkładu własnego
 • Dodatkowe zniżki i promocje
 • Możliwość ubiegania się o kredyt przez internet
 • Opinie klientów na temat obsługi w banku

To pozwoliło nam wskazać najkorzystniejsze oferty hipotek i stworzyć obiektywny ranking banków w Szczecinie pod kątem atrakcyjności ich propozycji kredytowych.

Najniższe oprocentowanie i prowizje

Kluczowym czynnikiem przy wyborze kredytu hipotecznego jest jego cena, czyli wysokość oprocentowania i prowizji. Im niższe oprocentowanie i prowizja, tym mniejsze koszty kredytu w skali miesięcy czy lat. Dlatego przy tworzeniu rankingu szczególną uwagę zwróciliśmy właśnie na te parametry każdej oferty.

Dodatkowe benefity i udogodnienia

Oprócz podstawowych warunków cenowych, istotne są również dodatkowe benefity i udogodnienia oferowane w ramach danej oferty kredytu hipotecznego. Analizując poszczególne banki, sprawdziliśmy na przykład, czy oferują darmową wycenę nieruchomości, możliwość zdalnego załatwienia formalności online, dodatkowe zniżki dla stałych klientów czy elastyczne opcje spłaty z karencją.

Bank PKO BP - lider rankingów

Konkurencyjne oprocentowanie już od 2%

Bank PKO BP może pochwalić się obecnie jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert kredytu hipotecznego w Szczecinie. Już bazowe oprocentowanie zaczyna się tu od poziomu 2% w skali roku. Jest to zdecydowanie jedna z najniższych stawek na rynku hipotek w mieście.

Prowizja 0% przy wkładzie własnym powyżej 20%

Dodatkowo PKO BP nie pobiera prowizji, jeśli wkład własny przekracza 20% wartości nieruchomości. Dla wielu osób jest to ogromna zaleta, ponieważ prowizja w innych bankach sięga często kilku procent kwoty kredytu.

Możliwość kredytu do 90% wartości nieruchomości

Bank umożliwia sfinansowanie zakupu nieruchomości na poziomie nawet 90% jej wartości. Oznacza to, że wymagany wkład własny wynosi zaledwie 10%. To duże ułatwienie dla osób nieposiadających znacznych oszczędności.

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A.

Wysokość kredytu do 100% wartości nieruchomości

Pekao S.A. wyróżnia się na tle konkurencji możliwością uzyskania kredytu hipotecznego na maksymalnym poziomie do 100% wartości zabezpieczenia. Oznacza to, że można tu dostać hipotekę bez wkładu własnego. Dotyczy to oczywiście tylko niektórych ofert spełniających określone warunki.

Darmowa wycena nieruchomości

Bank Pekao oferuje darmową wycenę kupowanej nieruchomości przez certyfikowanego rzeczoznawcę. Dla klienta oznacza to oszczędność kilkuset złotych, ponieważ taka usługa na wolnym rynku nie należy do tanich.

Możliwość zdalnego załatwienia formalności

Pekao umożliwia klientom załatwienie wielu formalności zdalnie, bez konieczności wizyty w oddziale. Można m.in. złożyć wniosek przez internet, dostarczyć wymagane dokumenty online oraz podpisać umowę kredytową przy pomocy bankowości mobilnej.

Atrakcyjna oferta mBanku

Najlepsze oferty kredytu hipotecznego w Szczecinie - ranking banków

Wysoka dostępna kwota kredytu

mBank udziela kredytów hipotecznych nawet do wysokości 100% wartości nieruchomości. To zdecydowanie jedna z wyższych maksymalnych kwot kredytu wśród banków działających w Szczecinie. Daje taka opcja szansę na zakup wymarzonego mieszkania lub domu.

Niska marża i prowizja już od 0,99%

W mBanku marża kredytowa zaczyna się już od poziomu 0,99%. Do tego prowizja wynosi tu zaledwie 2%. To bardzo konkurencyjne warunki cenowe w porównaniu do wielu innych banków hipotecznych w regionie.

Dodatkowe zniżki dla klientów mBanku

Osoby posiadające rachunek osobisty oraz aktywnie korzystające z usług mBanku, mogą liczyć na obniżkę marży nawet o 0,4 p.p. Są to znaczące oszczędności przy 20-30 letnim okresie spłaty kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole

Finansowanie do 90% wartości nieruchomości

Credit Agricole umożliwia sfinansowanie zakupu nieruchomości na poziomie 90% jej wartości wskazanej w operacie szacunkowym. Oznacza to konieczność wniesienia zaledwie 10% wkładu własnego, co jest bardzo korzystne dla osób nieposiadających dużego kapitału.

Niskie RRSO już od 3,23%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w Credit Agricole zaczyna się od poziomu 3,23% dla kredytów z 10% wkładem własnym. Jest to jedno z najniższych RRSO w aktualnych ofertach kredytów hipotecznych proponowanych w Szczecinie.

Możliwość karencji i nadpłaty kredytu

Bank daje opcję odroczenia spłaty kapitału nawet o pierwsze 12 miesięcy trwania umowy. Dodatkowo nie pobiera tu opłat za nadpłatę kredytu, dzięki czemu można go szybciej spłacić bez żadnych konsekwencji.

Alior Bank - kredyt hipoteczny online

Wniosek o kredyt można złożyć przez Internet

Alior Bank umożliwia złożenie wniosku o kredyt hipoteczny całkowicie online, bez konieczności wizyty w oddziale. Można to zrobić z dowolnego miejsca i o każdej porze za pośrednictwem strony internetowej banku.

Bezpłatna wstępna decyzja kredytowa

Składając wniosek o kredyt hipoteczny w Alior Banku przez internet, można uzyskać bezpłatną wstępną decyzję kredytową w ciągu kilku minut. To ogromne ułatwienie przed rozpoczęciem dalszych formalności.

Dodatkowa gotówka na dowolny cel

Alior Bank daje opcję zaciągnięcia w ramach hipoteki dodatkowej gotówki w kwocie nawet 200 000 zł. Pieniądze te można przeznaczyć na dowolny cel, np. na zakup wyposażenia domu lub mieszkania.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego to kluczowa decyzja finansowa, od której zależy nasza przyszłość. Przedstawiony ranking najlepszych ofert hipotek w Szczecinie pomoże Ci dokonać optymalnego wyboru, dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi parametrami oferty i umowy kredytowej. Warto rozważyć kredyt z niskim oprocentowaniem i RRSO, z minimalną prowizją oraz dodatkowymi benefitami ułatwiającymi spłatę. Świadomy wybór to pierwszy krok do sfinansowania wymarzonego mieszkania lub domu na preferencyjnych warunkach. Powodzenia!

Najczęstsze pytania

Najczęściej wymagane dokumenty to: dowód osobisty, PIT za ostatnie 3 lata, zaświadczenie o zarobkach, odpis z księgi wieczystej nieruchomości, wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę, dokumenty potwierdzające inne źródła dochodu.

Zazwyczaj decyzja kredytowa zapada w ciągu 1-2 tygodni od złożenia kompletnego wniosku z dokumentami. W niektórych bankach możliwa jest wstępna decyzja online w kilka minut.

Tak, niektóre banki udzielają kredytów na 100% lub nawet 110% wartości nieruchomości, jednak wiąże się to zazwyczaj z wyższym oprocentowaniem i koniecznością dodatkowego ubezpieczenia.

Należy porównać RRSO z uwzględnieniem wszystkich opłat, sprawdzić opinie o banku, zapoznać się dokładnie z umową i wszelkimi warunkami. Warto skorzystać z kalkulatorów internetowych.

Rankingi kredytów hipotecznych publikowane są na wielu portalach finansowych. Warto sprawdzać również fora internetowe, gdzie klienci dzielą się opiniami o bankach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Przyszłość elektrowni jądrowych w Polsce: Analiza i prognozy
 2. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 3. Pożyczka 50 zł przez internet - Ekspresowa pozyczka online
 4. Pożyczka hipoteczna oprocentowanie i kalkulator w euro
 5. Która rata lepsza, stała czy malejąca? Porównanie rat równych i malejących w kredytach
Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk

Finanse to obszar, który wpływa na nasze życie każdego dnia, dlatego chcę pomóc Wam w zrozumieniu go lepiej. Na tym blogu znajdziecie artykuły, porady oraz praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania, inwestowania i zarządzania budżetem. 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kredyt subprime - skąd się wziął?
KredytyKredyt subprime - skąd się wziął?

Kredyt subprime, choć często postrzegany przez pryzmat jego roli w globalnym kryzysie finansowym w 2008 roku, ma znacznie bardziej złożoną i wielowymiarową historię. Jest to rodzaj finansowania, który od lat 90. XX wieku odgrywa kluczową rolę na rynku kredytowym, umożliwiając dostęp do środków finansowych osobom, które ze względu na swoją historię kredytową lub brak odpowiedniej zdolności kredytowej, nie kwalifikują się do tradycyjnych pożyczek. Mimo że kredyty subprime otworzyły drzwi przed wieloma możliwościami, zarówno dla pożyczkobiorców, jak i dla pożyczkodawców, niosą ze sobą także niebagatelne ryzyko. Skąd się wziął kredyt subprime? Ile kosztuje kredyt subprime? Odpowiadamy!