Kalkulatory

Poznaj kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP i wylicz ratę online

Autor Patryk Błaszczyk
Patryk Błaszczyk26.10.20234 min.
Poznaj kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP i wylicz ratę online

Kredyt hipoteczny to jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu nieruchomości w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie długoterminowego kredytu na mieszkanie lub dom. Jednym z czołowych banków oferujących atrakcyjne warunki kredytu hipotecznego jest PKO Bank Polski. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić, jak działa kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP i jakie są aktualne parametry tego kredytu.

Kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP

Wynik:

Jak działa kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP?

Kalkulator kredytowy PKO BP to narzędzie dostępne na stronie internetowej banku, które w kilka sekund pozwala oszacować ratę kredytu hipotecznego. Wystarczy wpisać kilka podstawowych danych:

 • kwotę kredytu - ile chcemy pożyczyć
 • okres kredytowania - na ile lat bierzemy kredyt
 • oprocentowanie - aktualna stawka procentowa
 • wkład własny - ile mamy środków na poczet wkładu własnego

Na tej podstawie kalkulator sam wyliczy wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej oraz całkowity koszt kredytu. Dzięki temu w kilka chwil można sprawdzić, czy dana kwota kredytu jest dla nas realna do spłaty co miesiąc. Kalkulator hipoteczny PKO BP to bardzo przydatne i proste w obsłudze narzędzie.

Ile wynosi rata kredytu w PKO BP przykładowo na 300 000 zł?

Załóżmy, że potrzebujemy kredytu hipotecznego w wysokości 300 000 zł na okres 30 lat. Aktualne oprocentowanie dla tego kredytu w PKO BP wynosi około 7% w skali roku. Mając 10% wkładu własnego, czyli 30 000 zł, rata naszego kredytu wyniosłaby około 1 663 zł miesięcznie. Dokładną ratę można sprawdzić samodzielnie za pomocą kalkulatora na stronie PKO BP.

Jakie są aktualne stopy procentowe kredytów hipotecznych PKO BP?

Oprocentowanie kredytów hipotecznych PKO BP uzależnione jest od stopy referencyjnej NBP i marży banku. Obecnie stopa referencyjna NBP wynosi 6,75%, a marża banku zazwyczaj mieści się w przedziale 0,8-1,5%. Oznacza to, że łączne oprocentowanie kredytu hipotecznego w PKO BP wynosi aktualnie ok. 7-8% w skali roku. Jest to dość standardowy poziom na rynku kredytów hipotecznych.

Jak sprawdzić zdolność kredytową online w PKO BP?

Poznaj kalkulator kredytu hipotecznego PKO BP i wylicz ratę online

PKO BP umożliwia sprawdzenie indywidualnej zdolności kredytowej online, bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy skorzystać z narzędzia dostępnego na stronie banku i w kilku krokach podać informacje o swoich dochodach, wydatkach i zobowiązaniach finansowych. Na tej podstawie otrzymamy wstępną informację o maksymalnej kwocie kredytu hipotecznego, o jaką możemy się ubiegać. To wygodny sposób, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową w PKO BP.

Jakie są opłaty za kredyt hipoteczny w PKO BP?

PKO BP pobiera standardowe opłaty związane z udzieleniem kredytu hipotecznego. Są to m.in.:

 • Prowizja banku - wynosi ok. 2% kwoty kredytu
 • Koszty notarialne - według stawek notariusza
 • Opłata za wycenę nieruchomości - ok. 200-400 zł
 • Koszt ubezpieczenia nieruchomości - 0,1% kwoty kredytu miesięcznie

Dodatkowo może wystąpić opłata za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego. Podczas wnioskowania o kredyt doradca szczegółowo wyjaśni wszystkie opłaty i koszty.

Kalkulator kredytowy PKO BP - krok po kroku instrukcja obsługi

Aby skorzystać z kalkulatora kredytowego PKO BP należy:

 1. Wejść na stronę www.pkobp.pl
 2. W menu wybrać zakładkę "Kredyty", a następnie "Kredyt hipoteczny"
 3. Przewinąć stronę w dół i kliknąć przycisk "Wylicz ratę"
 4. Uzupełnić pola formularza dotyczące kwoty kredytu, okresu kredytowania, wkładu własnego
 5. Kliknąć "Oblicz ratę" i sprawdzić wyliczenia
 6. Można zmieniać parametry i ponownie klikać "Oblicz ratę", aby sprawdzić różne warianty

Kalkulator PKO BP pozwala w kilka chwil zweryfikować miesięczną ratę kredytu hipotecznego i podjąć decyzję, czy stać nas na zaciągnięcie danego zobowiązania.

Jak wnioskować online o kredyt hipoteczny w PKO BP?

PKO Bank Polski umożliwia złożenie wniosku o kredyt hipoteczny całkowicie online, bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy:

 1. Wejść na stronę www.pkobp.pl i kliknąć "Złóż wniosek online"
 2. Zalogować się do bankowości internetowej lub założyć nowe konto
 3. Wypełnić wniosek podając dane personalne oraz informacje o dochodach
 4. Załączyć wymagane dokumenty (skany)
 5. Wysłać wniosek do PKO BP
 6. Odczekać na kontakt doradcy, który pomoże dokończyć proces

Wniosek online o kredyt hipoteczny PKO BP pozwala zaoszczędzić czas i znacznie przyspiesza proces uzyskania decyzji kredytowej.

Ile trzeba mieć wkładu własnego w PKO BP na kredyt hipoteczny?

PKO BP wymaga wniesienia minimum 10% wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Oznacza to, że przykładowo przy kredycie 300 000 zł, wkład własny powinien wynosić minimum 30 000 zł. Im wyższy wkład własny, tym mniejsze ryzyko kredytowe i korzystniejsze warunki finansowania możemy uzyskać. Standardowo zalecany wkład własny to 20-30% wartości nieruchomości.

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny w PKO BP to atrakcyjna i bezpieczna opcja finansowania zakupu nieruchomości. Bank oferuje korzystne warunki oprocentowania i prowizji, a także wygodną obsługę online. Przy pomocy kalkulatora dostępnego na stronie internetowej w kilka chwil można sprawdzić symulację rat kredytowych. Składając wniosek przez internet, przyspieszamy proces uzyskania środków. Jeśli rozważasz zakup mieszkania lub domu, z pewnością warto zapoznać się z ofertą kredytu hipotecznego PKO BP.

Najczęstsze pytania

Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych w PKO BP kształtuje się na poziomie 7-8% w skali roku. Jest uzależnione od stopy referencyjnej NBP i marży banku.

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego w PKO BP nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Bank nie pobiera opłaty za nadpłatę lub całkowitą spłatę kredytu przed terminem.

Posiadanie ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych jest obowiązkowe przy kredycie hipotecznym w PKO BP. Można wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe według własnych preferencji.

Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny przez internet skraca czas oceny wniosku do około 3-7 dni roboczych. Oprócz wstępnej decyzji kredytowej otrzymamy też kontakt z doradcą.

Najważniejsze dokumenty to: dowód osobisty, PIT za ostatni rok, zaświadczenie o zarobkach, dokumenty dotyczące nieruchomości, oświadczenie o stanie rodzinnym.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak rozwijać startupy blockchainowe: Porady dla przedsiębiorców
 2. Dług publiczny USA: Konsekwencje dla światowej gospodarki
 3. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 4. Opinie o dam pożyczkę: Dampozyczke.pl vs Dam Pożyczkę.pl
 5. Zabezpieczenia kredytowe - rodzaje, formy i zasady zastosowania
Autor Patryk Błaszczyk
Patryk Błaszczyk

Hej, jestem Patryk i serdecznie witam Was na moim blogu poświęconym tematyce finansowej. Finanse to obszar, który może być skomplikowany, ale moim celem jest uczynienie go bardziej dostępnym i zrozumiałym.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły