Nieruchomości

Domy we Włoszech na sprzedaż - najlepsze oferty nad morzem

Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk30.01.20249 min.
Domy we Włoszech na sprzedaż - najlepsze oferty nad morzem

Domy we Włoszech na sprzedaż cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków poszukujących nieruchomości za granicą. Piękne widoki, bliskość morza i plaż, bogactwo zabytków i kultury oraz słoneczna pogoda przez większość roku przyciągają licznych nabywców. W niniejszym artykule przedstawiamy najciekawsze oferty domów nad morzem we Włoszech w atrakcyjnych cenach.

Kluczowe wnioski:
 • Włochy to doskonałe miejsce na zakup domu lub apartamentu z widokiem na morze w przystępnej cenie.
 • Najwięcej ofert jest na południu kraju, zwłaszcza w rejonach Kalabrii, Apulii i Sycylii.
 • Można znaleźć tam luksusowe wille z basenami lub skromniejsze apartamenty.
 • Ceny zaczynają się już od 50 tysięcy euro za małe mieszkanie.
 • Warto skorzystać z ofert polskich pośredników, którzy pomogą w znalezieniu i zakupie wymarzonej nieruchomości.

Domy we Włoszech nad morzem w atrakcyjnych cenach

Włochy to kraj o wyjątkowym klimacie i pięknych krajobrazach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się tam na zakup domu czy apartamentu. Szczególnie poszukiwane są domy we Włoszech na sprzedaż położone nad samym morzem lub w pobliżu plaży.

Włoskie wybrzeża oferują szeroki wybór nieruchomości - od luksusowych willi z basenami po skromniejsze apartamenty wakacyjne. Co istotne, można tam znaleźć domy w bardzo atrakcyjnych cenach. Gdzie konkretnie warto szukać tanich domów we Włoszech nad morzem i za jakie kwoty je kupić?

Południowe regiony kraju

Zdecydowanie najwięcej okazji cenowych na zakup nieruchomości czeka na południu Włoch. Wśród polecanych destinacji wymienić warto Kalabrię, Apulię, Sycylię oraz Sardynię. We wszystkich tych regionach znaleźć można domy we Włoszech z widokiem na lazurowe wody Morza Śródziemnego w naprawdę niskich cenach.

Przykładowo w Kalabrii i na Sycylii średnia cena metra kwadratowego mieszkania czy apartamentu waha się między 1 a 2 tys. euro. Można więc znaleźć całe apartamenty już za 50-60 tys. euro. Z kolei średnia cena domu jednorodzinnego zaczyna się od ok. 150 tys. euro.

Co dalej na północ, tym drożej

W miarę przesuwania się na północ Włoch, w stronę Toskanii, Wenecji Euganejskiej czy Ligurii, ceny domów i apartamentów zdecydowanie rosną. Różnica może sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

Nieruchomości na północy są z reguły dużo droższe niż na południu kraju. Różnice w cenie za metr kwadratowy mogą dochodzić do 40-50% na niekorzyść północnych regionów.

Dlatego poszukując tanich domów we Włoszech nad morzem, zdecydowanie lepiej skupić się na ofertach z południowych wybrzeży.

Luksusowe wille i apartamenty na sprzedaż we Włoszech

Oprócz niedrogich domów i mieszkań, na włoskim wybrzeżu nie brakuje również luksusowych rezydencji z widokiem na lazur morza. Te z reguły położone są nieco dalej od linii brzegowej, często na niewielkich wzniesieniach, co zapewnia im jeszcze piękniejsze panoramy.

Wille we Włoszech posiadają zazwyczaj basen, ogród, kort tenisowy oraz inne udogodnienia. W środku zaś znajdziemy przestronne pokoje, nowoczesne wyposażenie i designerski wystrój. Tego typu luksusowe rezydencje kosztują już co najmniej 500-600 tys. euro.

Wielka popularność apartamentów

Oprócz domów jednorodzinnych, na włoskich wybrzeżach bardzo popularne są również domy we Włoszech w formie apartamentów lub mieszkań wakacyjnych.

Zazwyczaj położone są one w niewielkich, kameralnych budynkach tuż przy plaży lub bulwarze nadmorskim. Idealnie nadają się jako miejsce na urlop i wypoczynek. Średnia cena takich apartamentów zaczyna się już od 50-60 tysięcy euro.

Rodzaj nieruchomości Średnia cena
Apartamenty i mieszkania wakacyjne 50-60 tys. euro
Domy jednorodzinne na południu Od 150 tys. euro
Luksusowe wille z basenem 500-600 tys. euro

Czytaj więcej: Mieszkania dla młodych - projekty, dofinansowanie, warunki | Pierwsze mieszkanie z programem MdM

Nieruchomości we Włoszech z widokiem na morze i plażę

Kupując dom lub apartament we Włoszech, warto zadbać przede wszystkim o lokalizację z widokiem na morze i plażę. Takie położenie zapewnia nie tylko piękne widoki, ale po prostu lepszy wypoczynek.

Wiele z domów we Włoszech na sprzedaż położona jest właśnie w pobliżu linii brzegowej lub bulwarów spacerowych ciągnących się wzdłuż plaży. Często dzieli je od morza jedynie ulica nadmorska lub alejka.

W niektórych przypadkach możliwy jest również zakup domu z bezpośrednim, prywatnym zejściem lub zejściem schodami na plażę. Koszt takiej nieruchomości będzie oczywiście nieco wyższy.

Urokliwe miejscowości

Szukając wymarzonego domu we Włoszech, warto zwrócić uwagę na urokliwe nadmorskie miejscowości. Kalabrię wyróżniają między innymi: Tropea, Pizzo czy Scalea. Z kolei na Sycylii godne polecenia są m.in.: Syracuse, Taormina i Cefalù. Każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat.

 • Kalabria - Tropea, Pizzo, Scalea
 • Sycylia - Syracuse, Taormina, Cefalù

Wszystkie wymienione destynacje gwarantują piękne plaże, malownicze widoki oraz bogactwo zabytków. Dodatkowo można tam upolować apartament lub dom w dobrej cenie.

Domy i apartamenty we Włoszech do 200 tys. euro

Domy we Włoszech na sprzedaż - najlepsze oferty nad morzem

Jak już wspomniano, na południu Włoch znaleźć można domy i apartamenty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych mieszkań wakacyjnych, których ceny zaczynają się już od 50 tys. euro.

Natomiast jeśli dysponujemy budżetem rzędu 150-200 tys. euro, to bez problemu kupimy większy apartament lub dom jednorodzinny we Włoszech. Przy tej kwocie najczęściej dostępne są nieruchomości usytuowane nieco dalej od linii brzegowej, ale wciąż w promieniu kilku kilometrów od morza i plaży.

Pomoc polskich pośredników

Kupno domu za granicą to zawsze spore wyzwanie logistyczne, a przy tym pełne biurokratycznych formalności. Dlatego warto skorzystać z pomocy polskich pośredników nieruchomości specjalizujących się we Włoszech.

Znają oni lokalny rynek, potrafią znaleźć najlepsze okazje, a także pomogą w całym procesie zakupu domu od A do Z. Dzięki temu unikniemy wielu problemów i kłopotów podczas realizacji transakcji.

Najlepsze oferty domów we Włoszech z basenem i ogrodem

Dla wielu osób posiadanie basenu i ogrodu to niezbędne elementy wymarzonego domu na wakacje. Na szczęście we Włoszech wcale nie brakuje takich ofert, przy czym z reguły dotyczą one luksusowych willi i rezydencji.

Większość domów we Włoszech na sprzedaż z tej kategorii jest położona nieco dalej od linii brzegowej, na niewielkich wzgórzach. Dzięki temu roztaczają się z nich piękne widoki na morze. Do wyboru mamy zarówno nowoczesne, jak i utrzymane w klasycznym, śródziemnomorskim stylu.

Baseny z widokiem na morze

Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż moczenie się w basenie z widokiem na błękit wód Morza Śródziemnego. Dlatego przy zakupie willi we Włoszech warto zwrócić uwagę, aby basen był zlokalizowany od strony morza. Wówczas podczas kąpieli będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy.

Duża przestrzeń działki

Większość luksusowych posiadłości ma do dyspozycji spore, kilkutysięczne działki. Daje to pole do popisu przy aranżacji ogrodu. Najlepiej sprawdzają się tutaj sosny, cyprysy, oliwki oraz inna roślinność charakterystyczna dla wybrzeży Morza Śródziemnego.

Tańsze domy na sprzedaż na południu Włoch

Zdecydowanie taniej kupimy dom we Włoszech, wybierając południowe regiony kraju - zwłaszcza Kalabrię, Apulię, Sycylię i Sardynię. Na północy nieruchomości kosztują zazwyczaj o 30-50% więcej.

Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze północne regiony, jak Wenecja Euganejska, Liguria czy Toskania, są bardziej prestiżowe i modne. Po drugie - charakteryzują się tam wyższymi dochodami i lepiej rozwiniętą infrastrukturą.

W efekcie przekłada się to na znacznie wyższe ceny nieruchomości, takich jak domy, apartamenty i działki. Dlatego poszukując domów we Włoszech na sprzedaż w dobrej cenie, warto skupić się na południu kraju.

Podsumowanie

Artykuł przedstawił kluczowe informacje na temat zakupu domów we Włoszech na sprzedaż, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjnych cenowo ofert położonych nad samym morzem. Okazuje się, że nad włoskimi wybrzeżami znaleźć można apartamenty już od 50 tys. euro, a domy jednorodzinne od 150 tys. euro. To zdecydowanie mniej niż za podobne nieruchomości na północy Włoch.

Artykuł wskazał też konkretne regiony, gdzie warto szukać tanich domów we Włoszech nad morzem - przede wszystkim Kalabrię, Apulię, Sycylię i Sardynię. Poza tym omówione zostały najważniejsze kwestie związane z zakupem domu czy apartamentu we Włoszech - lokalizacja, widok na morze, pomoc polskich pośredników itp.

Podkreślono również, że oprócz niedrogich domów we Włoszech, na rynku dostępne są także luksusowe wille i rezydencje z basenem oraz ogrodem. Ich ceny sięgają co najmniej 500-600 tys. euro. Ale za te pieniądze otrzymujemy prawdziwie wyjątkowe nieruchomości z widokiem na lazur morza.

Mamy nadzieję, że artykuł dostarczył przydatnych i praktycznych informacji wszystkim osobom rozważającym zakup domów we Włoszech jako miejsca na wakacyjny wypoczynek lub stałe zamieszkanie.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Dług publiczny USA: Konsekwencje dla światowej gospodarki
 2. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 3. Przedawnienie długów spadkowych - Zasady i terminy
 4. Kredyt hipoteczny rata malejąca - kalkulator online, oblicz ratę
 5. Jak wypełnić pole identyfikacja zobowiązania PIT-4 i PCC-3? Poradnik 2023
Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk

Finanse to obszar, który wpływa na nasze życie każdego dnia, dlatego chcę pomóc Wam w zrozumieniu go lepiej. Na tym blogu znajdziecie artykuły, porady oraz praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania, inwestowania i zarządzania budżetem. 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły