fbpx

Kredyt hipoteczny na zakup i remont mieszkania

Mogłoby się wydawać, że zakup mieszkania lub domu to jedyne cele, na jakie udzielane są kredyty hipoteczne. Jednak nie wyczerpuje to wszystkich możliwości.

Zazwyczaj kredyt hipoteczny jest przeznaczany na zakup mieszkania lub domu z rynku wtórnego, bądź pierwotnego. Popularne jest także ubieganie się o kredyt mieszkaniowy w celu uzyskania środków na wybudowanie własnej nieruchomości. Wiele osób decyduje się na to posunięcie, ponieważ budowa domu na własnej działce może być świetnym i dość tanim rozwiązaniem.

Ale nie każdy wie, że kredyt hipoteczny udzielany jest także na remont mieszkania z rynku wtórnego, czy wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim. Możemy z niego także skorzystać mając na celu wyremontowanie naszego obecnego mieszkania. Konieczne jest do tego, aby dana nieruchomość była własnością osoby, która chce ubiegać się o kredyt na ten cel. Kiedy tak jest, a mieszkanie nie jest obciążone żadnymi zobowiązaniami, możemy ubiegać się o kredyt.

Po co kredyt na remont lub wykończenie nieruchomości?

Po zakupie mieszkania lub domu z rynku wtórnego przeważnie konieczne jest jego wyremontowanie, czy odnowienie, aby możliwe było cieszenie się przestrzenią mieszkalną. W przypadku nowych nieruchomości, które kupowane są w stanie deweloperskim musimy posiadać pieniądze na wykończenie oraz wyposażenie takiego mieszkania. Tego typu inwestycje wymagają od nas kolejnych nakładów pieniężnych. Wiele osób zakłada, że koszty będą na tyle małe, aby na bieżąco sobie z nimi poradzić. Jednak w praktyce koszty mebli, materiałów, robocizny (i poprawek!) okazują się być naprawdę duże. Stanowią wydatek, na który nie zawsze stać nas z dnia na dzień. Powoduje to, że wykończenie nieruchomości trwa bardzo długo, a my nie możemy się cieszyć w pełni swoim mieszkaniem.

O tym jak tanio wykonać remont mieszkania pisaliśmy też w tym wpisie: 8 rad na tani remont mieszkania.

W takiej sytuacji niektórzy decydują się na drogi kredyt gotówkowy, ponieważ wydaje się on im być jedyna opcją, która pomoże im szybko wykończyć, czy wyremontować mieszkanie. Jednak na taki cel możliwe jest także wzięcie kredytu hipotecznego, który będzie zdecydowanie lepszym wyjściem niż kredyt gotówkowy. Banki mają w swojej ofercie propozycje, które pozwolą na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, dzięki którym możliwe będzie zrealizowanie wszelkich planów remontu, wykończenia, czy wyposażenia mieszkania. Pozwoli to na lepszych warunkach doprowadzić mieszkanie lub dom do stanu idealnego.

Kredyty gotówkowe, a kredyty hipoteczne – co lepsze na remont

Kiedy potrzebne są pieniądze na wyremontowanie, odnowienie lub wykończenie mieszkania warto zastanowić się, jaka forma kredytu będzie najlepsza w konkretnym przypadku. Popularnym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu gotówkowego, który wymaga niewielu formalności, co powoduje, że szybko i łatwo uda nam się go zdobyć. Jednak tego typu kredyt cechuje się wysokim oprocentowaniem w skali roku – ok. 6 -7%. Ponad to udzielane są one na dość krótkie okresy czasu, co powoduje, że miesięczna rata jest wysoka. Minusy, które posiada kredyt gotówkowy powodują, że nie jest on najlepszym wyborem, kiedy zależy nam na jak najniższych kosztach oraz niskich ratach, których nie odczujemy w budżecie domowym.

W takiej sytuacji warto rozważyć kredyt pod hipotekę, który po pierwsze ma znacznie mniejsze oprocentowanie, bo 2-3% w skali roku. Pozwala także na wzięcie kredytu na dłuższych okres czasu, dzięki czemu miesięczne raty potrafią być bardzo niskie. Nie będą one obciążać budżetu w znaczny sposób. Taki kredyt wymaga, co prawda więcej formalności, ale w perspektywie długoterminowej opłaca się znacznie bardziej oraz ma przystępniejszą formę.

Przykładowo przy kredycie hipotecznym na 50 000 zł na 30 lat, przy oprocentowaniu 2,5% miesięczna rata wynosiłaby 197 zł. Kiedy w przypadku kredytu gotówkowego na 50 000 zł na 8 lat, przy oprocentowaniu 7%, musielibyśmy miesięcznie płacić 681 zł. Taka kwota stanowi znacznie większy ułamek dochodów i byłaby bardziej odczuwalna w domowym budżecie.

Jedną z najlepszych opcji są kredyty hipoteczne na remont, na które można zdecydować się już w trakcie ubiegania się o kredyt na sam zakup danego mieszkania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie kapitału o wiele taniej, niż w przypadku wybrania kredytu gotówkowego w późniejszych okresie czasu. Więcej o kosztach kredytów dowiesz się z tego wpisu: 7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz ofertę kredytu hipotecznego.

Czy można otrzymać kredyt mieszkaniowy na więcej niż 100% wartości kupowanej nieruchomości?

Tak. Biorąc kredyt na mieszkanie lub dom możliwe jest uzyskanie “pożyczki” w kwocie większej niż 100% wartości kupowanej nieruchomości. Wynika to z faktu, że decydując się na kredyt na zakup mieszkania, możemy zwiększyć tą kwotę o dodatkowe pieniądze, które zostaną przeznaczone na wyremontowanie i wyposażenie zakupionej nieruchomości. Pozwala to przy jednym podejściu zapewnić sobie kredyt na mieszkanie, jego odnowienie i niezbędne wyposażenie. Dzięki czemu szybko będzie możliwe doprowadzenie mieszkania do idealnego stanu.

Bank akceptuje tego rodzaju kredyty w przypadku, kiedy przeprowadzanie remontu podniesie wartość mieszkania. Musi on zostać też na pewno wykonany. Banki wymagają jedynie udokumentowania przeprowadzonych w mieszkaniu prac za pomocą zdjęć. Nie wymagają przedstawiania faktur i innych dokumentów. Jedynie przy większych wydatkach banki wysyłają rzeczoznawcę na miejsce aby potwierdził wykonanie kredytowanych prac.

Najlepiej ubiegać się o kredyt, który umożliwi wykończenie nieruchomości w trakcie starania się o kredyt na jej zakup.

Aby wszystko przebiegło poprawnie i proces wnioskowania był dla nas korzystny warto zdecydować się na pomoc doradcy kredytowego, który pomoże nam znaleźć najlepszą ofertę oraz odpowiedniego wypełnić wniosek i sporządzić kosztorys prac budowlanych.

Kredyty na remont/wykończenie – na co warto zwrócić uwagę

Kredyt na zakup, czy przeprowadzenie remontu mieszkania są bardzo ważnymi decyzjami, dlatego istotne jest, aby byłe one dobrze przemyślane. Na rynku występuje wiele banków, które świadczą usługi udzielania kredytów hipotecznych. Należy wśród nich znaleźć najlepszy wariant oraz taki jaki jesteśmy w stanie zrealizować. Kiedy stawiamy nasze pierwsze kroki w tym temacie, warto sięgnąć po pomoc u profesjonalistów. Kiedy obawiamy się wszelkich formalności związanych z kredytem hipotecznym na wyremontowanie lub wykończenie nieruchomości, możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

W tym celu warto zgłosić się do doradcy kredytowego. Taka osoba posiada bardzo szeroki zakres wiedzy w zakresie ofert banków, zasad przyznawania kredytów, czy formalności, jakie są związane z ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Podczas spotkania z nim można zdobyć wiele informacji na temat udzielania kredytów, aktualnych ofert banków oraz najlepszych możliwości, jakie aktualnie oferują. To pozwoli nam dokonać najlepszej możliwej decyzji, której nie będziemy żałować.

Pobierz Praktyczny Poradnik

Uniknij 7 błędów popełnianych przez prawie wszystkich kredytobiorców. Aby otrzymać e-book “Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt hipoteczny” za darmo zapisz się poniżej na nasz Praktyczny Poradnik dla Kredytobiorców.

E-book otrzymasz od razu po potwierdzeniu swojego adresu, a co kilka dni kolejne porady i narzędzia przydatne podczas kupowania pierwszego mieszkania (m.in. lista kontrolna zakupu mieszkania, kalkulator kosztów i wiele więcej). Już 2000 osób skorzystało – sprawdź dlaczego!

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat