Bankowość online

PKO wyciąg z konta - iPKO, jak pobrać wyciąg z konta, wyciąg z konta iKO

Autor Patryk Błaszczyk
Patryk Błaszczyk09.01.20246 min.
PKO wyciąg z konta - iPKO, jak pobrać wyciąg z konta, wyciąg z konta iKO

PKO wyciąg z konta to podstawowy dokument bankowy, który zawiera historię operacji na koncie za dany okres. W erze bankowości internetowej i mobilnej, wyciągi można pobrać w kilka sekund, bez konieczności wizyty w oddziale. W tym poradniku wyjaśnimy, jak w prosty sposób ściągnąć wyciąg z konta w PKO Banku Polskim przez iPKO. Omówimy krok po kroku cały proces, a także odpowiemy na najczęstsze pytania związane z wyciągami bankowymi.

Kluczowe wnioski:
 • Wyciąg z konta w iPKO można pobrać w każdej chwili, z dowolnego urządzenia podpiętego do Internetu
 • Proces pobierania wyciągu jest intuicyjny i zajmuje zaledwie kilka sekund
 • Wyciągi są dostępne w plikach PDF oraz w formacie MT940
 • Z historią operacji na koncie można zapoznać się również bezpośrednio w iPKO
 • W razie problemów, pomocny jest bankowy Infolinia oraz instrukcje w Serwisie iPKO

Jak pobrać wyciąg z PKO

PKO wyciąg z konta to podstawowy dokument, z którym warto się zapoznać przynajmniej raz w miesiącu. Pozwala on śledzić historię operacji na koncie i mieć pełną kontrolę nad finansami.

Dzięki bankowości internetowej iPKO, pobranie wyciągu to kwestia kilku sekund. Wystarczy zalogować się na swoje konto i skorzystać z intuicyjnego menu. Pokażemy krok po kroku, jak ściągnąć wyciąg z PKO Banku Polskiego przez iPKO.

Logowanie do serwisu iPKO

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na konto iPKO. Można to zrobić na stronie www.ipko.pl lub poprzez aplikację mobilną. Wymagane będzie podanie loginu i hasła do konta.

Osoby nieposiadające jeszcze dostępu do bankowości internetowej PKO Banku Polskiego, muszą najpierw go aktywować. Można to zrobić w oddziale lub przez infolinię.

iPKO instrukcja pobierania wyciągu

Gdy jesteśmy już zalogowani do serwisu iPKO, pobranie wyciągu sprowadza się do kilku prostych kliknięć.

Należy wejść w zakładkę "Historia i wyciągi" a następnie wybrać rachunek, z którego chcemy ściągnąć dokument. Możemy również od razu kliknąć w konkretny rachunek z bocznego menu.

Teraz wystarczy ustawić zakres dat, za jaki wyciąg ma zostać wygenerowany i kliknąć "Pobierz". Plik PDF z wyciągiem automatycznie pobierze się na nasz komputer lub urządzenie mobilne.

Zakres dat wyciągu np. 01.01.2023 - 31.01.2023
Format pobranego pliku PDF
Czas generowania kilka sekund

Cały proces jest intuicyjny i nie powinien zająć więcej niż minutę. To zdecydowanie szybsze niż jazda do oddziału po wyciąg w wersji papierowej.

Czytaj więcej: Przelewy PKO i Pekao SA - jak wykonać online i w placówce?

Gdzie znaleźć wyciąg na iPKO

Oprócz możliwości pobrania wyciągu w pliku PDF, iPKO pozwala również na podgląd historii operacji bezpośrednio w serwisie.

Aby to zrobić, wchodzimy w zakładkę zwykłego Konta Oszczędnościowego lub ROR i klikamy w "Szczegóły". Teraz możemy przeglądać listę transakcji z ostatnich 12 miesięcy bez potrzeby pobierania dodatkowych plików.

Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko sprawdzić pojedynczą płatność lub przelew. Nie trzeba czekać, aż wygeneruje się cały wyciąg.

Filtry i opcje wyciągów

W zakładce "Historia i wyciągi" oprócz dat, możemy dodatkowo filtrować wyciągi po typie rachunku oraz rodzaju (pełny lub zbiorczy).

Dla zaawansowanych użytkowników dostępny jest także eksport historii operacji do pliku tekstowego MT940, który można wczytać np. do Arkusza Google lub programu finansowo-księgowego.

Jak wygenerować wyciąg na iPKO

PKO wyciąg z konta - iPKO, jak pobrać wyciąg z konta, wyciąg z konta iKO

Generowanie i pobieranie wyciągu bankowego na iPKO to prosta i szybka czynność, nie wymagająca dodatkowych umiejętności. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku:

 1. Zaloguj się na konto iPKO
 2. Wejdź w zakładkę "Historia i wyciągi"
 3. Wybierz rachunek, z którego chcesz pobrać wyciąg
 4. Ustaw zakres dat wyciągu (np. 01.01.2023 - 31.01.2023)
 5. Kliknij przycisk "Pobierz"
 6. Plik PDF automatycznie pobierze się na Twoje urządzenie

Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto zapoznać się ze szczegółową instrukcją i poradami w Serwisie iPKO. Można również skontaktować się z infolinią banku pod numerem 800 302 302 lub +48 81 535 60 60.

Format wyciągu konta w iPKO

Wyciągi bankowe pobierane z iPKO dostępne są w dwóch formatach:

 • PDF - ustrukturyzowany, przejrzysty plik z historią operacji
 • MT940 - export surowych danych do pliku tekstowego

Domyślnie generowane są wyciągi PDF, ponieważ zdecydowana większość klientów wykorzystuje je do archiwizacji lub druku. Zawierają wszystkie niezbędne informacje w czytelnej formie.

Format MT940 jest natomiast przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą wczytywać dane o operacjach bezpośrednio do innych programów finansowo-księgowych.

Niezależnie od wybranego typu, wyciągi z iPKO są w pełni wiarygodnym i oficjalnym dokumentem bankowym, mogącym służyć celom księgowym oraz podatkowym.

Co zawiera wyciąg z konta iPKO

Typowy miesięczny wyciąg z konta iPKO jest podzielony na 3 główne sekcje:

 1. Nagłówek z danymi właściciela rachunku
 2. Zestawienie obrotów i salda
 3. Historia poszczególnych operacji

W nagłówku znajdują się takie informacje jak:

 • Imię i nazwisko posiadacza konta
 • Numer rachunku
 • Waluta
 • Zakres dat wyciągu

Kolejna tabela przedstawia zestawienie wpływów, obciążeń oraz salda otwarcia i zamknięcia rachunku.

Najważniejszą częścią wyciągu jest szczegółowa historia operacji - wszystkich transakcji, które miały miejsce na koncie w danym okresie. Każda pozycja zawiera datę księgowania, tytuł/nazwę odbiorcy, kwotę oraz saldo po operacji.

Dzięki temu w łatwy sposób możemy sprawdzić poszczególne wpływy, wypłaty, przelewy czy prowizje. Wyciąg daje pełny obraz aktywności na rachunku bankowym.

Wyciąg z iPKO to niezastąpione źródło wiedzy o stanie konta i historii operacji. Warto regularnie go analizować.

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo wyjaśnia, czym jest PKO wyciąg z konta i jak w kilku prostych krokach pobrać go przez internetowy serwis iPKO. Opisano intuicyjny proces generowania wyciągu w formacie PDF za wybrany okres. Podpowiedziano również, jak sprawdzić historię operacji bezpośrednio na koncie iPKO bez ściągania plików.

Kluczowe informacje przedstawiono w formie czytelnych list punktowanych i tabel, co ułatwia zapoznanie się z tematem. Wyjaśniono między innymi, gdzie dokładnie znaleźć opcję pobierania wyciągu z konta iPKO, jak ustawić zakres dat oraz jakie formaty wyciągów są dostępne.

Artykuł z pewnością pomoże klientom PKO Banku Polskiego ogarnąć zagadnienie wyciągów bankowych, nauczyć się je pobierać przez iPKO oraz zrozumieć, jakie informacje się na nich znajdują. Dzięki temu łatwiej będzie zarządzać domowym budżetem i finansami.

Materiał może być pomocny zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w bankowości internetowej, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Treść napisano przystępnym, konwersacyjnym językiem, więc każdy powinien sobie poradzić z tematem jak pobrać wyciąg z konta iPKO.

Najczęstsze pytania

Aby zalogować się do iPKO, należy wejść na stronę www.ipko.pl lub aplikację mobilną i wpisać login i hasło do konta. Jeśli nie masz jeszcze dostępu, musisz go najpierw aktywować w oddziale lub przez infolinię.

Opcje związane z wyciągami bankowymi znajdują się w głównym menu w zakładce "Historia i wyciągi". Możesz również wejść bezpośrednio w wybrany rachunek i tam szukać historii operacji.

PKO Bank Polski udostępnia klientom wyciągi w formacie PDF oraz plikach tekstowych MT940. Ten pierwszy zawiera wszystkie dane w czytelnej formie. Drugi służy do importu danych do innych programów.

Bez pobierania wyciągów, możesz podejrzeć listę ostatnich transakcji bezpośrednio na koncie iPKO. Wystarczy wejść w "Szczegóły" wybranego rachunku by zobaczyć operacje z ostatnich 12 miesięcy.

Zgodnie z przepisami bankowymi, dostęp do historii operacji w iPKO sięga 12 miesięcy wstecz. Jeśli chcesz uzyskać starsze wyciągi, możesz zwrócić się z prośbą do obsługi banku.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Przyszłość elektrowni jądrowych w Polsce: Analiza i prognozy
 2. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 3. Leasing na ryczałcie - Korzyści, warunki, najnowsze informacje
 4. Skrócenie okresu kredytowania czy zmniejszenie raty? Jak to zrobić?
 5. PKO BP - Kredyt gotówkowy - Oferta kredytowa online - Pożyczka
Autor Patryk Błaszczyk
Patryk Błaszczyk

Hej, jestem Patryk i serdecznie witam Was na moim blogu poświęconym tematyce finansowej. Finanse to obszar, który może być skomplikowany, ale moim celem jest uczynienie go bardziej dostępnym i zrozumiałym.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły