Bankowość online

Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo - poradnik i wskazówki

Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk22.01.20248 min.
Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo - poradnik i wskazówki

Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo to pytanie, które zadaje sobie wielu posiadaczy tego typu kart przedpłaconych. W niniejszym poradniku wyjaśnimy, jakie opcje wypłaty środków oferuje Sodexo, gdzie można podjąć gotówkę z takiej karty, jakie obowiązują limity oraz jak założyć konto w aplikacji Swipe, by mieć wygodny dostęp do swoich pieniędzy.

Kluczowe wnioski:
 • Kartę Sodexo możesz zrealizować zarówno w bankomatach, jak i bezpośrednio w kasach sklepów.
 • Nie we wszystkich bankomatach podjęcie gotówki z karty Sodexo jest możliwe - sprawdź, które banki akceptują takie karty.
 • Obowiązują dzienne oraz miesięczne limity wypłat gotówki z kart przedpłaconych Sodexo.
 • Możesz również płacić kartą Sodexo za zakupy w sklepach tak jak zwykłą kartą płatniczą.
 • W aplikacji Swipe dostęp do swoich środków masz zawsze w telefonie.

Jak wypłacić gotówkę z karty Sodexo

Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo? To pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy tego typu kart przedpłaconych, które są formą dodatkowego wynagrodzenia od pracodawcy. Pieniądze zgromadzone na karcie Sodexo mogą posłużyć do opłacenia zakupów w sklepach, ale często chcemy je po prostu wypłacić w formie gotówki. Gdzie i jak to zrobić?

Kartę Sodexo możesz zrealizować zarówno w bankomatach, jak i bezpośrednio w kasach sklepów oznaczonych znakiem akceptacji takich kart. Nie każdy bankomat jednak umożliwia wypłatę gotówki z kart przedpłaconych, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy dany bankomat obsługuje karty Sodexo.

Gdzie znaleźć bankomat Sodexo?

Informacje o tym, gdzie znajdziesz bankomat umożliwiający wypłatę gotówki z karty Sodexo, znajdziesz na stronie internetowej operatora tej karty. Najczęściej są to bankomaty: PKO BP, Pekao, ING, Millennium, Credit Agricole, BOŚ, Banku Pocztowego, Getin Banku czy Inteligo.

Oznaczeniem, że bankomat przyjmuje karty Sodexo jest specjalna naklejka informacyjna. Przed wyborem opcji „wypłata gotówki” koniecznie sprawdź, czy na bankomacie widnieje logo Sodexo. Tylko wtedy będziesz mógł zrealizować transakcję.

Gdzie można wypłacić gotówkę z karty Sodexo

Oprócz bankomatów, gotówkę z karty Sodexo możesz także wypłacić bezpośrednio w kasach sklepów oznaczonych specjalną naklejką. Z reguły akceptują ją: Żabka, Carrefour Express, Polomarket, Lewiatan, ABC czy Delikatesy Centrum. Pełną listę punktów znajdziesz na stronie internetowej Sodexo.

Z karty przedpłaconej Sodexo nie możesz wypłacić gotówki w dowolnym sklepie czy banku. Koniecznie sprawdź wcześniej listę placówek akceptujących takie karty.

Niektóre sklepy umożliwiają ponadto wypłatę reszty podczas płacenia kartą Sodexo. Jeśli więc kupisz produkty na mniejszą kwotę niż saldo na Twojej karcie, możesz otrzymać pozostałe środki w gotówce. Dotyczy to na przykład dyskontów spożywczych Lidl czy Biedronka.

Jak wypłacić w sklepie?

Aby wypłacić gotówkę w kasie sklepu akceptującego kartę Sodexo, wystarczy:

 • Zakomunikować kasjerowi chęć wypłaty środków z karty przed opłaceniem zakupów
 • Podać kasjerowi kartę Sodexo
 • Poinformować o kwocie, jaką chcemy wypłacić (do limitu dziennych wypłat)
 • Odebrać gotówkę i ewentualny paragon wskazujący stan konta na karcie

Następnie możesz zapłacić za swoje zakupy innym środkiem płatniczym, na przykład kartą debetową lub gotówką. Procedura jest szybka i wygodna.

Czytaj więcej: Konto walutowe PKO i Pekao SA - opinie, polecane, zalety i wady | 2023

Limit wypłat gotówki z karty Sodexo

Czy z karty Sodexo można wypłacić pieniądze w dowolnej wysokości? Nie, obowiązują limity dzienne oraz miesięczne określone w regulaminie wypłat dla kart przedpłaconych tego typu:

Limit dzienny wypłat 500 zł
Limit miesięczny wypłat 2000 zł

Oznacza to, że jednorazowo możesz wypłacić maksymalnie 500 zł, natomiast łącznie w ciągu miesiąca nie więcej niż 2000 zł. Nie można zatem podjąć z karty Sodexo od razu jej całego salda w gotówce.

Monitoring wypłat

Co ważne, operator kart monitoruje wypłaty z poszczególnych kart pod kątem naruszania limitów transakcji. Jeśli zatem spróbujesz wypłacić w ciągu dnia więcej niż 500 zł lub też przekroczysz miesięczny limit 2000 zł, transakcja zostanie zablokowana.

Dlatego ważne jest, abyś śledził obowiązujące Cię dzienne oraz miesięczne limity podczas wypłacania gotówki i dostosowywał się do nich. W przeciwnym razie nie będziesz mógł skorzystać z pieniędzy zgromadzonych na swojej karcie Sodexo.

Jak sprawdzić saldo karty Sodexo

Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo - poradnik i wskazówki

Zanim wybierzesz się do bankomatu lub sklepu, by wypłacić środki z karty Sodexo, warto najpierw sprawdzić jej aktualne saldo. Pozwoli Ci to uniknąć niemiłych niespodzianek w postaci odmowy wypłaty z powodu niewystarczających funduszy.

Informację na temat stanu konta na karcie Sodexo możesz uzyskać:

 • W aplikacji Swipe
 • W bankomacie (po wybraniu opcji „sprawdzenie salda”)
 • W placówce operatora kart
 • Telefonicznie w COK

Najwygodniejszą metodą jest aplikacja Swipe, która pozwala na bieżąco monitorować saldo oraz historie transakcji z kartą Sodexo. Wystarczy zalogować się na swoje konto w aplikacji, by uzyskać wszelkie niezbędne informacje.

Aplikacja Swipe

Aplikację Swipe możesz pobrać na swój telefon z Google Play lub App Store. Po zainstalowaniu i założeniu konta, przypiszesz do niego kartę Sodexo. Od tej pory w każdej chwili możesz sprawdzić, jaką kwotę masz do dyspozycji oraz jakie ostatnio wykonałeś transakcje.

Swipe to wygodne narzędzie do zarządzania swoją kartą przedpłaconą Sodexo. Pozwala nie tylko sprawdzać saldo i historię operacji, ale również płacić telefonem za zakupy. Wystarczy wygenerować w aplikacji kod QR, który służy do realizowania płatności zbliżeniowych.

Jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo w bankomacie

Gdy już wiesz, gdzie znajduje się najbliższy bankomat Sodexo i jakie jest saldo Twojej karty, czas przejść do samej wypłaty gotówki. Oto krok po kroku, jak wypłacić pieniądze z karty Sodexo w bankomacie:

 1. Włóż kartę Sodexo do bankomatu w orientacji zgodnej ze znaczkiem na czytniku
 2. Na ekranie bankomatu wybierz opcję „Wypłata gotówki z kart płatniczych”
 3. Podaj kwotę, jaką chcesz wypłacić (uwzględniając dzienne limity)
 4. Zatwierdź wypłatę i odbierz gotówkę wraz z wydrukowanym potwierdzeniem
 5. Zabierz kartę i pieniądze z bankomatu i sprawdź saldo w aplikacji Swipe

Procedura wypłaty gotówki w bankomacie jest intuicyjna i nie powinna sprawić żadnego problemu. Pamiętaj tylko o limitach dziennej wypłaty, aby transakcja mogła zostać zrealizowana.

Jak założyć konto w aplikacji Swipe na kartę Sodexo

Rejestracja i aktywacja konta w aplikacji Swipe jest bardzo prosta. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Pobierz aplikację Swipe na smartfon z Google Play lub App Store
 2. Wybierz opcję założenia nowego konta
 3. Podaj adres e-mail i ustal hasło dostępu
 4. Potwierdź rejestrację klikając w link w wiadomości mailowej
 5. Zaloguj się do aplikacji Swipe
 6. Dodaj kartę Sodexo wpisując jej numer lub skanując kod QR

I gotowe! Karta zostanie przypisana do Twojego konta w aplikacji Swipe. Od teraz masz do niej wygodny dostęp w telefonie. Możesz monitorować saldo, wykonywać transakcje i płacić zbliżeniowo telefonem.

Aplikacja Swipe to bardzo funkcjonalne i przydatne narzędzie dla posiadaczy kart Sodexo. Pozwala w każdej chwili sprawdzić stan środków oraz daje możliwość płacenia telefonem. Gorąco polecamy założenie konta!

Podsumowanie

Wielu posiadaczy kart przedpłaconych Sodexo zadaje sobie pytanie, jak wypłacić pieniądze zgromadzone na takiej karcie. Otóż kartę Sodexo można zrealizować zarówno w wybranych bankomatach, jak i bezpośrednio w kasach oznaczonych sklepów. Nie każdy bankomat umożliwia wypłatę z kart przedpłaconych, dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy dany bankomat obsługuje Sodexo.

Poza bankomatami, gotówkę z karty Sodexo wypłacisz też w placówkach takich sieci jak Żabka, Lewiatan, ABC czy Delikatesy Centrum. Wystarczy zakomunikować kasjerowi chęć wypłaty określonej kwoty środków z karty – do limitu 500 zł dziennie. Nie można więc wypłacić jednorazowo całości środków zgromadzonych na karcie Sodexo.

Przed wypłatą warto sprawdzić saldo, aby mieć pewność, że na koncie znajduje się wystarczająca kwota. Informację o stanie środków na karcie Sodexo znajdziesz w bankomacie, placówce operatora karty lub poprzez aplikację Swipe. To bardzo funkcjonalne narzędzie pozwalające na pełną kontrolę nad swoją kartą przedpłaconą.

Podsumowując, z karty Sodexo można wypłacać gotówkę zarówno w bankomatach, jak i bezpośrednio w oznaczonych kasach sklepów. Obowiązują jednak dzienne oraz miesięczne limity podjęć gotówki, więc nie da się zrealizować od razu całości środków zgromadzonych na karcie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Przyszłość elektrowni jądrowych w Polsce: Analiza i prognozy
 2. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 3. Leasing na ryczałcie - Korzyści, warunki, najnowsze informacje
 4. Skrócenie okresu kredytowania czy zmniejszenie raty? Jak to zrobić?
 5. PKO BP - Kredyt gotówkowy - Oferta kredytowa online - Pożyczka
Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk

Finanse to obszar, który wpływa na nasze życie każdego dnia, dlatego chcę pomóc Wam w zrozumieniu go lepiej. Na tym blogu znajdziecie artykuły, porady oraz praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania, inwestowania i zarządzania budżetem. 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły