fbpx

Kredyt hipoteczny na dochód z umowy zlecenia? Sytuacja trudna, ale wcale nie bez wyjścia!

Kredyt hipoteczny na umowę zlecenia

Jeśli pracujesz wyłącznie na umowę zlecenie, otrzymanie kredytu hipotecznego może być bardziej skomplikowane, niż ma to miejsce w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Utrudnieniem jest przede wszystkim sam fakt, że część banków w ogóle dochodów z umów zlecenia nie akceptuje, inne z kolei, mówiąc kolokwialnie, kręcą na nie nosem. Co jednak wcale nie oznacza, że nie ma na rynku podmiotów, które są w tej kwestii bardziej wyrozumiałe. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy, jak sytuacja przedstawia się obecnie.

Dochód z umowy zlecenia? Nie każdy bank go akceptuje…

Nie oszukujmy się – jeśli interesuje Cię kredyt hipoteczny, a jesteś obecnie zatrudniony wyłącznie na umowę zlecenie, najlepszym, co możesz zrobić, będzie przekonanie Twojego pracodawcy, by zatrudnił Cię na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Tak radzi chociażby Natan Rusin, Ekspert Kredytowy z SDP Finanse, który zaznacza również, że już po trzech miesiącach bycia zatrudnionym w takiej formie będziesz mógł ubiegać się o kredyt hipoteczny w każdym praktycznie banku. Niestety – nie każdy pracodawca zgodzi się na takie rozwiązanie.

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

Wtedy pozostaje druga, również bardzo dobra opcja, a mianowicie kontakt z Ekspertem Kredytowym SDP Finanse. Osoba ta zweryfikuje bieżącą sytuację w bankach i wypowie się na temat możliwości otrzymania w nich kredytu. „Aktualnie niewiele banków akceptuje dochód z umowy zlecenia, jeśli jest on jedynym źródłem dochodu klienta. Uwagę szczególną zwracają jednak oferty dwóch banków: BNP Paribas, który wymaga 20% wkładu własnego i umowy zlecenia od minimum 12 miesięcy oraz mBanku, gdzie wkład własny to 10%, a umowa zlecenia trwać powinna od co najmniej 6 miesięcy” – wyjaśnia Rusin.

Różne banki, różne wymagania

Sprawdźmy zatem, jak wygląda obecnie sytuacja osoby, która chciałaby otrzymać kredyt hipoteczny w banku, ale jej jedynym źródłem dochodów są te, które otrzymuje na podstawie umowy zlecenia. Oto kilka przykładów:

Santander Bank, ING Bank Śląski, Pekao SA oraz Millennium

to banki, które w ogóle nie akceptują dochodów z umowy zlecenia. Jeśli zatem otrzymujesz dochody wyłącznie na tej podstawie, to w przypadku tych podmiotów złożenie wniosku o kredyt hipoteczny nie będzie niestety możliwe (pamiętaj jednak, że sytuacja w każdej chwili może się zmienić).

Alior Bank

W przypadku tego podmiotu możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny warunkowana jest posiadaniem umowy zlecenia od co najmniej 12 miesięcy i uzyskanie w tym okresie minimum 10 wpływów. Jeśli wynagrodzenie otrzymujesz w cyklach kwartalnych, to w ciągu tych 12 miesięcy wymagane są minimum 4 wpływy. Choć bank akceptuje różnych zleceniodawców, to jednocześnie wymaga, by zakres świadczonych usług lub zlecanych zadań był stały. Tym, co z pewnością psuje całą zabawę jest jednak dodatkowy wymóg: dochód z umowy zlecenia nie może być jedynym dochodem osoby, która wnioskuje w Alior Bank o kredyt hipoteczny.

Pekao Bank Hipoteczny

Wśród wymagań, jakie podmiot ten stawia przed osobami, które wnioskują o kredyt hipoteczny, jest umowa zlecenie zawarta od minimum 12 miesięcy. Jeśli umowy nie mają charakteru odnawialnego, termin zakończenia nie może też nastąpić szybciej niż za kolejne 6 miesięcy. Warunkiem uruchomienia kredytu może być ponadto konieczność przedłożenia aktualnie obowiązującej umowy. Bank poprosi Cię również o dostarczenie umów za ostatnie 12 miesięcy lub o zaświadczenie o zarobkach za ten okres (np. w formie kopii wyciągów). Twój dochód wyliczony zostanie na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy.

PKO BP

Podobnie jak Pekao Bank Hipoteczny, również PKO BP od osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia wymaga, by umowa taka trwała od co najmniej 12 miesięcy. Wymogiem dodatkowym jest również to, by przerwy pomiędzy kolejnymi umowami nie były dłuższe niż 3 miesiące.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

BNP Paribas

Podmiot ten akceptuje dochody pochodzące z umowy zlecenia, jednak aby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, musisz być na taką umowę zatrudniony od co najmniej 12 miesięcy. Minimalny wkład własny to w przypadku tego banku 20%

mBank

Przez jakiś czas podmiot ten nie akceptował umów zlecenia w przypadku klientów, którzy chcieli złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Na szczęście 26 sierpnia 2020 roku sytuacja uległa zmianie. Biorąc pod uwagę, że mBank wymaga tylko 10% wkładu własnego, z pewnością jest obecnie jednym z tych podmiotów, w którym warto złożyć wniosek o kredyt. Tym bardziej że bank ten nie ma wygórowanych oczekiwań co do okresu obowiązywania umowy zlecenia – muszą być one zawierane z tym samym pracodawcą od co najmniej 6 miesięcy.

Skontaktuj się z Ekspertem Kredytowym SDP Finanse

Ostatnie dwa banki z powyższej listy są szczególnie polecane przez naszego Eksperta Kredytowego – Natana Rusina. Obecnie to właśnie w nich najłatwiej będzie otrzymać kredyt hipoteczny osobom, które zatrudnione są na umowę zlecenie. Pamiętaj jednak, że sytuacja na rynku zmienia się bardzo dynamicznie. Zdarza się, że z dnia na dzień stare oferty przestają być aktualne, a w ich miejsce pojawiają się nowe. Jeśli nie chcesz tracić czasu na uważne (i żmudne) śledzenie tego rodzaju zmian, już dziś skontaktuj się z jednym z Ekspertów Kredytowych SDP Finanse.

Pamiętaj, że nasze usługi są całkowicie darmowe („Gwarancja braku dodatkowych opłat” sprawia, że otrzymasz od nas ofertę na takich samych warunkach, jak miałoby to miejsce bezpośrednio w banku). Podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania i przedstawimy najlepsze oferty, jakie aktualnie znaleźć można na rynku. Dysponujemy ogromną wiedzą, mamy wieloletnie doświadczenie, a co najważniejsze – na bieżąco analizujemy propozycje kredytów hipotecznych wszystkich działających w Polsce banków. Być może w drodze na spotkanie z nami ucieknie Ci autobus, ale na pewno nie ucieknie Ci najlepsza oferta kredytu hipotecznego, którą już wkrótce Ci przedstawimy!

Jak zwiększyć zdolność kredytową - zapisz się na mini kurs

5 sposobów aby zwiększyć

Zdolność Kredytową

Pierwszą lekcję kursu otrzymasz od razu po potwierdzeniu swojego adresu

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat