fbpx

Masz umowę o pracę na czas określony? Sprawdź, czy masz szansę na kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny na umowę na czas określony

Być może nie raz już słyszałeś pogłoski, że banki udzielają kredytu hipotecznego wyłącznie osobom, które zatrudnione są na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Zła wiadomość jest taka, iż w pewnych przypadkach rzeczywiście tak jest. Dobra – wcale nie jest to regułą. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy oferty kredytu hipotecznego kilku przykładowych podmiotów i sprawdzimy, które z nich wymagać będą od Ciebie zatrudnienia w formie umowy o pracę na czas nieokreślony, którym zaś do udzielenia kredytu hipotecznego wystarczy umowa na czas określony.

Opinia Eksperta Kredytowego

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele długich lat. Nic zatem dziwnego, że bank, który go udziela, bardzo dokładnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową, biorąc pod uwagę również to, na jaką umowę jesteś zatrudniony. Dochód z umowy o pracę na czas określony akceptowany jest tylko przez wybrane banki, ale jak przyznaje Ekspert Kredytowy Natan Rusin z SDP Finanse: „sytuacja i tak wygląda tutaj lepiej, niż ma to miejsce w przypadku umowy zlecenia”.

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

Oczywiście banki, które dopuszczają możliwość udzielenia kredytu hipotecznego osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas określony, stawiają także dodatkowe warunki. „Na chwilę obecną wygląda to tak, że klient musi zwykle przepracować u danego pracodawcy minimum 6 miesięcy i mieć umowę na czas określony – również na co najmniej 6 miesięcy” – wyjaśnia Rusin. „Zdarza się też, że bank jest w stanie zaakceptować okres zatrudnienia krótszy niż 6 miesięcy, jednak pod warunkiem udokumentowania świadectwem pracy zatrudniania u poprzedniego pracodawcy” – dodaje.

Przykładowe oferty banków

Przyjrzyjmy się zatem, jak w praktyce wygląda kwestia udzielania kredytu hipotecznego przez banki tym osobom, które zatrudnione są na umowę o pracę na czas określony. Oto kilka wybranych przykładów z rynku.

Santander Bank

Niestety – w przypadku tego podmiotu kredyty hipoteczne dla osób zatrudnionych na umowę o pracę na czas określony są obecnie nieakceptowane do odwołania. Choć trzeba dodać, że dla wybranych grup zawodowych bank robi wyjątek. Na kredyt liczyć mogą bowiem lekarze oraz osoby pracujące w innych zawodach medycznych (np. pielęgniarki, opiekunowie medyczni, ratownicy medyczni). O kredyt hipoteczny wnioskować mogą również żołnierze, policjanci, służba więzienna i straż graniczna, a także strażacy, nauczyciele, pracownicy naukowi uczelni wyższych oraz informatycy.

Bank Pekao SA

W banku Pekao SA liczyć możesz na kredyt do nawet miliona złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat, a bank finansuje do 80% wartości nieruchomości. Wśród akceptowalnych źródeł dochodu znajdują się m.in. umowa zlecenie, umowa o dzieło, działalność gospodarcza i emerytura, a także właśnie umowa o pracę na czas określony. W chwili złożenia wniosku musisz być zatrudniony co najmniej jeden miesiąc. Bank przeanalizuje przy tym Twoje dochody z ostatnich 12 miesięcy, a przerwa w zatrudnieniu w tym okresie nie może przekroczyć 31 dni. Jeśli chciałbyś wystąpić o kredyt na okres dłuższy niż pozostały okres zatrudnienia, na który wskazuje Twoja umowa, bank zweryfikuje Twoją historyczną stabilność zatrudnienia. W jaki sposób? Otóż weźmie pod lupę zarówno Twoje dochody z roku bieżącego, jak i poprzedniego. Wymagana będzie również dodatkowa weryfikacja dochodu, np. w postaci dostarczenia do banku PIT-u za poprzedni rok.

ING Bank Śląski

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w banku ING. Kwota kredytu wynosi tu powyżej 70 tysięcy zł, a maksymalny okres kredytowania – 35 lat. Wkład własny to, podobnie jak w przypadku Pekao minimum 20%. ING wymaga zatrudnienia od co najmniej 6 miesięcy i na co najmniej 12 miesięcy wprzód (liczone od dnia składania wniosku). Zdolność kredytowa liczona jest przy tym jako średnia z 3 miesięcy. Bank wlicza do stażu pracy umowy zawarte z agencją pracy tymczasowej, umowy na zastępstwo, a także umowy na okres próbny. Co istotne, przy składaniu zaświadczenia o źródle i wysokości swoich miesięcznych dochodów ING poprosi Cię również o dołączenie do niego potwierdzenia z trzech ostatnich wpływów z tytułu wynagrodzenia (bez konieczności przedstawiania pełnych wyciągów) – w przypadku tego banku jest to obligatoryjne. Warto też dodać, że ING Bank Śląski nie akceptuje promes kredytowych. 

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

Alior Bank

W Alior Bank kwota kredytu hipotecznego może sięgnąć maksymalnie 700 tysięcy. Dobra wiadomość jest taka, że w jego przypadku wkład własny to nie 20, ale 10%. Będąc zatrudnionym na umowę o pracę, możesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny wtedy, gdy okres zatrudnienia w aktualnym miejscu pracy wynosi 6 miesięcy, a do końca umowy pozostało nie mniej niż 8 miesięcy. Jeśli Twój okres zatrudnienia jest krótszy niż 6 miesięcy, ale dłuższy niż 1 miesiąc, również możesz wnioskować o kredyt, jednak pod warunkiem udokumentowania, że obowiązująca umowa odnowiona została przez tego samego pracodawcę. W tym przypadku również wymagane będzie co najmniej 8 miesięcy do końca tejże umowy. Dodatkowo czas obowiązywania wcześniejszej umowy/umów zawartych z obecnym pracodawcą, a także aktualnie obowiązującej umowy nie może być krótszy niż 6 miesięcy. Na szczęście Alior Bank wlicza do ciągłości zatrudnienia również umowy zlecenia i umowy o dzieło (w ramach jednego zakładu pracy), a także zatrudnienie w agencji pracy tymczasowej, o ile praca świadczona była na rzecz obecnego pracodawcy.

mBank

10% wkładu własnego, okres kredytowania do 35 lat i kwota kredytu nawet do 2 milionów złotych – taką ofertę kredytu hipotecznego przygotował dla swoich klientów mBank. O kredyt hipoteczny możesz w tym banku wnioskować, jeśli Twoja umowa o pracę na czas określony zawarta została co najmniej 3 miesiące przed datą złożenia wniosku, a termin jej wygaśnięcia przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty. Do wymaganego trzymiesięcznego okresu zatrudnienia u aktualnego pracodawcy wliczane są przy tym umowy zlecenia i o dzieło, umowy na zastępstwo oraz zatrudnienie na czas określony.

Bank Millennium

Bank Millennium finansuje do 90% wartości nieruchomości. Oznacza to, że w tym przypadku wymagany wkład własny to również tylko 10%. Okres kredytowania wynosi tu maksymalnie 35 lat, a kwota kredytu hipotecznego sięgać może nawet 4,5 miliona złotych. Aby złożyć wniosek o taki kredyt, Twój ogólny staż pracy nie może być krótszy niż 6 miesięcy, w tym u obecnego pracodawcy musi być to co najmniej 3 miesiące. Dodatkowo termin wygaśnięcia umowy u obecnego pracodawcy nie może nastąpić wcześniej niż w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku o kredyt hipoteczny. Przy jego udzielaniu bank weźmie pod uwagę Twoje dochody z ostatnich trzech miesięcy.

Skontaktuj się z naszym Ekspertem Kredytowym

W niniejszym artykule przeanalizowaliśmy jedynie oferty kilku przykładowych banków. Trzeba pamiętać, że kredyt hipoteczny dla osób, które zatrudnione są na umowę o pracę na czas określony, oferuje dużo więcej podmiotów. Warto również zaznaczyć, że ich oferty często się zmieniają, a te najciekawsze (promocyjne) są ograniczone czasowo. Możesz oczywiście szukać najlepszego dla siebie kredytu hipotecznego na własną rękę, udając się bezpośrednio do banku, warto jednak, byś już dziś skontaktował się z jednym z Ekspertów Kredytowych SDP Finanse. Dlaczego? Ponieważ nasza usługa jest całkowicie darmowa – jako nasz klient otrzymujesz „Gwarancję braku dodatkowych opłat”. Oznacza to, że z naszą pomocą otrzymasz ofertę kredytu hipotecznego na takich samych warunkach, jak bezpośrednio w banku. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy możesz być pewnym, że będzie to najlepsza oferta, jaką można aktualnie znaleźć na rynku. Dodatkowo podpowiemy Ci, w jaki sposób zwiększyć możesz swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego w wybranym banku.

Jak zwiększyć zdolność kredytową - zapisz się na mini kurs

5 sposobów aby zwiększyć

Zdolność Kredytową

Pierwszą lekcję kursu otrzymasz od razu po potwierdzeniu swojego adresu

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat