fbpx

Dlaczego należy spotkać się z doradcą kredytowym przed poszukiwaniem mieszkania ‒ case study

Dlaczego należy spotkać się z doradcą kredytowym przez poszukiwaniem mieszkania

Zakup wymarzonych czterech kątów to decyzja, która będzie miała ogromny wpływ na życie Twoje i Twoich najbliższych. Jeśli lada chwila chcesz zacząć poszukiwania wymarzonego mieszkania czy domu, przekonaj się, że pierwszym krokiem powinno być zawsze spotkanie z doradcą kredytowym. Poznaj historie klientów, którzy szukali pośrednika dopiero po wpłaceniu zadatku, i nie powielaj ich błędów.

O klientach, którzy żałują, że nie skorzystali w porę z doradztwa kredytowego

Decyzja podjęta: kupujesz wymarzone lokum i planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny. Jesteś przekonany, że załatwienie formalności pójdzie jak z płatka. O tym, że wzięcie kredytu na mieszkanie to nie zawsze czysta formalność, przekonało się już wielu. Poznaj dwie historie, które powinny przekonać Cię, że skonsultowanie swoich zdolności finansowych z doradcą hipotecznym jest właściwym krokiem, zanim jeszcze zaczniesz przeglądać oferty agencji nieruchomości i stron internetowych z ogłoszeniami bezpośredniej sprzedaży mieszkań. Znając własne możliwości, łatwiej i szybciej znajdziesz nieruchomość w cenie odpowiadającej Twojemu budżetowi.

Historia nr 1: o istotności rodzaju umowy i rzeczywistych wpływów na konto

W okresie euforii związanej ze znalezieniem domu jak ze snu w rozsądnej cenie i stresu związanego z wizją zaciągnięcia kredytu hipotecznego łatwo się pogubić. Potwierdza to historia pani Justyny i pana Piotra, którzy spotkanie z doradcą kredytowym odkładali na moment po spisaniu umowy przedwstępnej z deweloperem. Zainwestowali już swoje oszczędności, aby zarezerwować wybrany lokal, ale boleśnie przekonali się, że nie mają zdolności kredytowej na jego zakup.

Przeczytaj też o 7 najczęstszych mitach, którymi kierują się ludzie zaciągający kredyt hipoteczny na mieszkanie

Jak do tego doszło? Pani Justyna pracowała na podstawie umowy o pracę, w której zapisano wynagrodzenie brutto. Po odliczeniu wszelkich składek i podatków comiesięczna pensja netto była o około 1/3 niższa niż brutto. Przelew na konto pani Justyny był ponadto uszczuplony o 60 zł za kartę sportową i około 370 zł spłaty pożyczki zakładowej. Bank zwracałby uwagę nie na zapis brutto, ale realne środki.

Sprawę tej pary komplikowała jeszcze umowa cywilnoprawna pana Piotra, choć jego zarobki były wysokie, opodatkowane i udokumentowane wpływami na konto bankowe. Problemem nie był jednak sam rodzaj umowy (jeśli jej zapisy są wykonywane bez przerwy przez co najmniej 12 miesięcy, banki wliczają ją do zdolności kredytowej), ale brak ciągłości wykonywania zleceń: jedna umowa się kończyła, a druga zaczynała obowiązywać dopiero po jakimś czasie. Dla banków choćby jeden dzień przerwy między umowami cywilnoprawnymi jest podstawą do nieudzielenia kredytu mieszkaniowego.

Przeczytaj więcej o tym jak banki patrzą na różne rodzaje dochodów a artykule: Wysoki dochód nie jest gwarancją otrzymania kredytu hipotecznego

W konsekwencji bank w ogóle nie wliczyłby zarobków pana Piotra do zdolności finansowej niezbędnej przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Wszystkie te informacje uzyskali od naszego doradcy kredytowego. Gdyby skontaktowali się z nim w momencie, gdy pomyśleli o kupnie mieszkania, zaoszczędziliby sobie stresu i zawodu, a zyskaliby czas na poukładanie swoich spraw finansowych, aby mieć zdolność kredytową w niedalekiej przyszłości.

Historia nr 2: pokazująca, co wpływa na zdolność kredytową

Pani Irena zadzwoniła do naszego doradcy hipotecznego, gdy już znalazła mieszkanie dla siebie i dwojga dzieci. Kontakt otrzymała od znajomej, która była zadowolona z naszego pośrednictwa w procesie starania się o kredyt na mieszkanie. Była pewna, że bank bez problemu da jej kredyt hipoteczny.

Pani Irena i pan Andrzej, rodzice dwóch pociech, byli rozwiedzeni, ale nadal pracowali w tej samej firmie i zarabiali podobnie. Dzieci mieszkały z mamą, a pan Andrzej płacił 1200 zł alimentów miesięcznie, co zmniejszało jego zdolności finansowe. Bez problemu dostał kredyt hipoteczny, dlatego jego była żona sądziła, że w jej wypadku będzie tak samo. Niestety nic bardziej mylnego! Instytucje finansowe analizują każdy przypadek indywidualnie.

Oto, co pani Irena usłyszała od naszego doradcy kredytowego… Banki przyjmują, że miesięczne utrzymanie jednego dziecka to koszt od 1500 do 2000 zł. W związku z tym dzieci mieszkające z mamą wymagały nakładów od 3000 do 4000 zł każdego miesiąca, z czego tylko 1200 zł pokrywały alimenty od taty.

W tym wypadku widać jak na dłoni, że płacenie alimentów obniża zdolność kredytową, ale ich otrzymywanie wcale jej nie podwyższa. Dla laika to zupełnie nielogiczne, ale my znamy wiele detali, na które banki zwracają szczególną uwagę w trakcie ubiegania się o kredyt mieszkaniowy.

Co zyskasz dzięki pomocy doradcy?

Ekspert kredytowy ma zresztą świetne rozeznanie w ofertach poszczególnych banków, co jest tym cenniejsze, że każdy z nich oferuje najczęściej co najmniej kilka produktów kredytowych. Zna przepisy prawne poruszające temat bankowości i zaciągania kredytów, a w obszarze wymagań, jakie należy spełnić, starając się o tak dużą pożyczkę, czuje się jak ryba w wodzie.

Wspólnie z naszym doradcą przeanalizujesz zatem nie tylko stan Twoich finansów pod kątem wkładu własnego lub ewentualnych zabezpieczeń, które mogą być jego ekwiwalentem, lecz także samej zdolności kredytowej, wynikającej z wysokości zarobków, rodzaju umowy z pracodawcą czy zleceniodawcą oraz możliwych dodatkowych obciążeń, które w oczach banku zmniejszają Twoje możliwości finansowe.

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

Pośrednictwo eksperta pozwala zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych (przez cały okres kredytowania) i mnóstwo czasu na samodzielnym zagłębianiu się w świat bankowych niuansów. Ekspert podpowie również, z jakich dodatkowych produktów i usług, oferowanych przez bank klientom ubiegającym się o kredyt, możesz zrezygnować, bo są po prostu niepotrzebnym wydatkiem.

Czy można wyprowadzić własne finanse na prostą?

Choć obiektywnie rzecz biorąc, klienci, których dotyczą powyższe historie, zgłosili się do nas za późno, to zrobiliśmy wszystko, aby wyprostować ich finanse. Taki proces może trwać kilka miesięcy, a nawet rok, ale ostatecznie pozwala na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego i przeprowadzkę do wymarzonego M. Co ważne, w obu opisanych wyżej przypadkach wspólnie udało się nam uniknąć przykrych konsekwencji dla portfelów klientów, jak choćby straty zadatku wpisanego w umowę przedwstępną.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

Pośrednictwo w udzielaniu kredytu, także on-line

Jak widzisz, pewność stanu swoich finansów i dobre rozeznanie w tym, jak duża jest Twoja zdolność kredytowa, to podstawa efektywnego rozglądania się za nieruchomością. Jeśli chcesz wiedzieć, na jaką możesz sobie pozwolić, a po odnalezieniu idealnej przejść jak najszybciej do formalności związanych z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, powinieneś zacząć od wizyty u doradcy.

Każde spotkanie z ekspertem oraz samo pośredniczenie między Tobą a bankiem w procesie wnioskowania o kredyt na mieszkanie jest dla Ciebie bezpłatne. W SDP Finanse możesz wybrać z którym doradcą kredytowym chcesz porozmawiać. Jeśli nie masz możliwości albo ochoty spotkać się w naszym biurze przy ul. Legnickiej 50 we Wrocławiu, możemy umówić się na wygodne e-spotkanie na dowolnym komunikatorze internetowym, tj. Zoom, WhatsApp czy Skype. Z nami zaoszczędzisz czas ‒ zamiast odwiedzać placówki bankowe, nasz ekspert kredytowy przeanalizuje podane przez Ciebie dane i sprawdzi odpowiadające im kredyty z oferty kilkunastu polskich banków. Pomożemy Ci wybrać najlepszych i najtańszy kredyt!

Otrzymaj Kredyt Hipoteczny Najtaniej

Bezpłatnie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia aby otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny
Porozmawiaj z naszym doradcą
Kontakt

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat