fbpx

Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?

Spotkanie z doradcą lub ekspertem kredytowym

Przeczytaj zanim się umówisz na spotkanie i sprawdź czego możesz się spodziewać!

Chcesz kupić mieszkanie. Od czego zaczynasz poszukiwania? Zwykle w pierwszej kolejności dzwonisz do biura nieruchomości lub dewelopera. Słusznie, bo prawie każda duża firma w tej branży ma swój zespół ekspertów kredytowych, którzy zaoferują wsparcie. Z kim warto się spotkać, jak przebiega taka rozmowa i ile kosztuje?

Online czy w biurze?

Przywykliśmy do rozmów biznesowych i regulowania spraw administracyjnych twarzą w twarz. Nowoczesne firmy wiedzą jednak, że miarą komfortu kontrahentów jest dbanie o ich cenny czas, więc coraz częściej oferują także możliwość zdalnej rozmowy video przez komunikatory typu Zoom, czy Skype albo WhatsApp. To wygodniejsze niż rozmowa telefoniczna, pozwala zaoszczędzić kilka kwadransów na dojazdach, szukaniu biura i miejsca parkingowego. Samo spotkanie z agentem, bez względu na formę konsultacji, trwa 30-60 min. Jeśli chciałbyś z niego skorzystać to więcej na ten temat dowiesz się tutaj: Kredyt Hipoteczny Online.

Jak wygląda spotkanie z doradcą kredytowym?

Doradca kredytowy nie będzie wymagał od Ciebie żadnego szczegółowego planu inwestycyjnego ani znajomości rynku nieruchomości. Wie za to, że zanim przejdzie do wyliczeń, powinien zadać Ci parę pytań, by poznać i zrozumieć Twoje plany.

Najpierw zapyta więc, jakiej nieruchomości szukasz, czy planujesz w niej mieszkać czy to może zakup dla dzieci albo na wynajem. W drugiej kolejności sprawdzi twoją zdolność kredytową, głównie przez zweryfikowanie rodzaju Twojego dochodu. Tak, dla banku szczególnie ważnym kryterium finansowym jest nie tyle wysokość zarobków, co przede wszystkim tytuł, na którego podstawie uzyskujesz dochód: czy jest to umowa o pracę na czas określony/nieokreślony, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy też działalność gospodarcza. Zdarza się też, że podstawa pensji jest wypłacana na jednej umowie, a premia w oparciu o inną formę rozliczenia (np.umowę zlecenie) – taki system wynagradzania wymaga osobnego, wnikliwego rozpatrzenia przez banki. Liczy się także, jak długo już uzyskujesz dochody z konkretnego źródła oraz czy wypłata wpływa na konto, czy jest wypłacana w gotówce.

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

To wszystko ma znaczenie i może być powodem zaakceptowania lub odrzucenia dochodu jako warunku zdolności kredytowej, nawet jeśli kandydat na kredytobiorcę jest w relatywnie dobrej sytuacji finansowej. Wymogi i warunki przyznania kredytu są obecnie wyjątkowo zaostrzone ze względu na sytuację rynkową i banki bardzo często udzielają decyzji odmownych nawet klientom o wysokich i stabilnych dochodach. Pamiętaj: z bankiem nie można tej kwestii negocjować – tu decydują sztywne procedury i chłodna kalkulacja. Lepiej zasięgnąć rady osoby z doświadczeniem, aby nie spotkać się z niemiłą niespodzianką ze strony banku.

Zdolność kredytowa w każdym banku jest inna

Kolejny krok, do którego przystąpi profesjonalny doradca, to wyliczenie, jaką maksymalną kwotę kredytu mogą udzielić Ci różne banki. Aby to zrobić, musi poznać wysokość Twoich dochodów netto, czyli zapyta Cię o kwoty, które wpływają na Twoje konto. Jeśli są one nieregularne, to pod uwagę bierze średnią z kilku ostatnich miesięcy. Ekspert będzie też pytał o Twoje zobowiązania finansowe, takie jak raty kredytów, limity na kontach i kartach kredytowych, liczbę dzieci na utrzymaniu itp.

Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości co do tego, czy dana informacja może zaszkodzić Twojej zdolności finansowej, to lepiej ją przekaż doradcy. W końcu on jest Twoim adwokatem: pomaga Ci uzyskać kredyt w banku, nie chce Cię go pozbawić:) Zna procedury w różnych instytucjach finansowych, dzięki czemu jest w stanie znaleźć dla Ciebie rozwiązanie w każdej sytuacji, także trudnej lub nietypowej. Potraktuj rozmowę z nim jak rozmowę z lekarzem, czyli respektuj zasadę, że lepiej powiedzieć więcej niż za mało.

Porównaj wiele ofert w jednym miejscu

Gdy masz już pewność co do swojej zdolności kredytowej, możesz przejść do wybierania ofert. Jest kilkanaście banków udzielających kredyty hipoteczne w Polsce i każdy z nich ma wiele propozycji.

Możliwości nabycia nieruchomości najczęściej są uzależnione od wysokości wkładu gotówkowego kredytobiorcy, jego rodzaju dochodów, typu kupowanej nieruchomości itp. Doradca kredytowy SDP Finanse przedstawi Ci i omówi te oferty, które pasują do Twoich parametrów. Jednocześnie wyjaśni subtelne zawiłości i haczyki stosowane przez banki, np. zdemaskuje, że za 0% prowizji stoi drogie obowiązkowe ubezpieczenie albo że niższa marża oznacza wymaganą kartę kredytową przypiętą do konta. Czy to się opłaca? Czasami tak, a czasami nie – to zależy czy będziesz korzystał z tych produktów dodatkowych.

Przeczytaj też 7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz ofertę kredytu hipotecznego

Bywa jednak, że wybór jest jeszcze bardziej skomplikowany: wybrać ofertę z niskim oprocentowaniem czy taką z niskimi kosztami na start? Co kwalifikuje dany kredyt jako bardziej opłacalny? Odpowiedź zależy głównie od Twoich planów – czy zamierzasz ten kredyt spłacać 30 lat czy może za 5 lat planujesz sprzedać to mieszkanie. Gdy omówisz te kwestie z doradcą, on policzy i podpowie Ci, które rozwiązanie może być lepsze dla Ciebie. Wiele banków to wiele możliwości – a polegając na ofercie tylko tego banku, w który masz konto, możesz pozbawić się możliwości dopasowania kredytu do swoich indywidualnych potrzeb i planów.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

Ile kosztuje taka usługa i na czym zarabiają doradcy?

Spotkanie z ekspertem jest bezpłatne. Pomoc w spisaniu wniosków i procesowaniu ich w kilku bankach naraz również jest bezkosztowe. Na czym więc zarabia  doradcę kredytowy? Otrzymuje on wynagrodzenie od firmy, w której pracuje, a ta otrzymuje prowizję z banku, w którym uruchamiany jest kredyt. Ten zysk firmy uzależniony jest od wysokości przyznanego kredytu, natomiast nie jest on przyczyną konkretnego wyboru banku, bo różnice w prowizjach wypłacanych przez banki są znikome. Abyś jednak miał pewność, że ekspert jest obiektywny, poproś go o złożenie nie jednego, ale kilku wniosków do kilku banków naraz i procesowanie ich równolegle. Tym sposobem zabezpieczysz się przed negatywną odpowiedzią, gdybyś poprzestał na staraniach o kredyt w jednym, w upatrzonym banku (tego ryzyka nie da się nigdy wyeliminować do zera) oraz zostawisz sobie kontrolę nad wyborem oferty. Warto też pamiętać o możliwości negocjowania z bankiem kosztów kredytu po uzyskaniu decyzji pozytywnej. Doświadczeni eksperci wiedzą, jak to się robi i potrafią wywalczyć dla swoich klientów ofertę lepszą niż standardowa.

Nie popsuj sobie „BIK-u”

Wiele osób pyta, czy składanie kilku wniosków do kilku banków nie popsuje nam oceny w BIK-u. W przypadku kredytów gotówkowych duża liczba wniosków rzeczywiście może poważnie zaszkodzić. Z kredytami hipotecznymi jest inaczej – tu banki rozumieją, że kredytobiorca już podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek sprzedającemu lub podpisał umowę deweloperską i związał się umownymi karami za odstąpienie od umowy końcowej. Dlatego procesowanie 3-4 wniosków o kredyt hipoteczny jednocześnie jest dla banków neutralne pod warunkiem, że każdy z nich dotyczy zakupu tej samej nieruchomości.

Lepiej starać się o kredyt w banku bez pośredników?

Są konsumenci, którzy wolą udać się bezpośrednio do „swojego” banku, aby zapytać o kredyt. W końcu są związani z tą instytucją od lat i jej ufają. Coraz więcej osób (zwłaszcza młodych) woli jednak na własną rękę porównać oferty z innych banków, bo przy świadomości, że kredyt mieszkaniowy to duże zobowiązanie na wiele lat, liczy się każda złotówka. A konkurencja wśród banków jest niemała i przy kredycie w wysokości 300.000zł na 30 lat różnica w kosztach obsługi kredytu w różnych bankach może w ciągu tych 30 lat wynosić nawet 60.000zł! To ogromna kwota i dlatego warto sprawdzić więcej wariantów kredytowania, a u eksperta kredytowego, w czasie jednego spotkania porównać wiele ofert dostępnych na rynku. Ekspert też doradzi, które produkty dodatkowe są obowiązkowe, a z których można zrezygnować (np. ubezpieczenia na życie).

Otrzymaj Kredyt Hipoteczny Najtaniej

Bezpłatnie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia aby otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny
Porozmawiaj z naszym doradcą
Kontakt

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...
2 Odpowiedzi
    1. Nie pobieramy żadnych pieniędzy od klientów. Oferta jest dokładnie taka sama jak w banku, nie ma żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat. Mało tego – zawsze procesujemy wnioski w kilku bankach naraz i pomagamy klientowi negocjować. Wynagrodzenie wypłaca nam ten bank, który ostatecznie zostanie wybrany przez klienta. W ramach naszej usługi pomagamy wypełnić wszystkie formularze, zgromadzić niezbędne dokumenty oraz jesteśmy w stałym kontakcie z klientem (i bankiem) aż do momentu podpisania umowy kredytowej.

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat