fbpx

Co robi doradca kredytowy?

Doradca kredytowy

W dzisiejszych tak bardzo niestabilnych finansowo czasach niezwykle istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych decyzji finansowych. Jeśli więc chcesz dobrze zainwestować swoje pieniądze, wybrać korzystny produkt lub ubiegać się o kredyt hipoteczny, a nie masz dużego doświadczenia w branży produktów finansowych, to warto na poważnie rozważyć uzyskanie pomocy w tym zakresie u specjalisty.

Takim specjalistą jest doradca kredytowy, który czerpiąc ze swojej szerokiej wiedzy i doświadczenia na temat produktów finansowych, udzieli Ci wsparcia oraz doradztwa na każdym etapie drogi ubiegania się o kredyt. Wyjaśnimy Ci teraz krok po kroku, na czym polega pomoc doradcy i podpowiemy, kiedy warto skorzystać z jego usług, a kiedy spokojnie poradzisz sobie sam/a.

Czym dokładnie zajmuje się doradca kredytowy?

Doradcy kredytowemu przypada rola osoby pośredniczącej pomiędzy bankami a klientem, w niekiedy trudnej drodze do uzyskania kredytu hipotecznego. Jednak dzięki pomocy doradcy uzyskasz wymagane wsparcie w zakresie otrzymania jak najkorzystniejszego dla Ciebie kredytu oraz spełnisz swoje marzenia o nowym mieszkaniu. Praca doradcy kredytowego wymaga opanowania i ogromnej wiedzy z zakresu produktów finansowych, co w połączeniu z jego doświadczeniem zawodowym istotnie dla Ciebie procentuje.

Co może dla Ciebie zrobić doradca kredytowy:

  1. Spotka się z Tobą w dowolnym miejscu i dogodnym dla Ciebie czasie.
  2. Pomoże Ci przeanalizować Twoją sytuację finansową byś upewnił się że możesz ze spokojną głową starać się o kredyt hipoteczny
  3. Przedstawi i porówna dla Ciebie oferty kredytów wielu banków w czasie jednego spotkania
  4. Pomoże Ci wypełnić formularze i wnioski kredytowe.
  5. Wytłumaczy jakie dokumenty należy zgromadzić i przygotować z wyprzedzeniem.
  6. Wesprze Cię podczas podpisywania umowy kredytowej w banku

Przeczytaj też: Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?

Wybór kredytu hipotecznego z doradcą

Kredyt hipoteczny nie nie jest jest błahy wydatek i w dodatku jest to produkt bardzo skomplikowany – więcej o tym przeczytasz w tym artykule: 7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz ofertę kredytu hipotecznego. Doradcy hipoteczni bardzo dobrze orientują się w tych wszystkich zawiłościach i potrafią z łatwością przeliczyć, czy Twoje zarobki są wystarczające. Zresztą sama wysokość zarobków to tylko jeden z wielu parametrów na które patrzy bank. Jeśli zarobki są wysokie ale źródło dochodów lub branża w której pracujesz nie spodoba się bankowi to kredytu możesz nie otrzymać. Więcej o tym temacie pisaliśmy tuja: Rodzaj dochodu jest ważniejszy od jego wysokości

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

Następnie doradca przeprowadzi Cię przez cały, często skomplikowany proces ubiegania się o wymarzony kredyt. Będzie Ci również służył pomocą przy zakupie nieruchomości oraz dobierze najtańszy i najlepszy kredyt hipoteczny dopasowany do Twoich możliwości. Doradca dysponuje bowiem szerokim zakresem ofert kredytów bankowych oraz kalkulatorem zdolności kredytowej.

Zanim zaczniesz sam porównywać oferty kredytów hipotecznych przeczytaj ten artykuł: 7 Największych mitów o kredytach hipotecznych

Dobry doradca utworzy dla Ciebie kompletną listę potrzebnych dokumentów i formularzy, niezbędnych do ubiegania się o konkretną ofertę kredytową, a następnie wyśle wniosek do jednego lub kilku wybranych banków.

W sytuacji, gdy bank rozpatrzy pozytywnie Twój wniosek, doradca sprawnie poprowadzi Cię również przez cały proces podpisywania umowy o kredyt hipoteczny z bankiem. Co wbrew pozorom jest czynnością bardzo czasochłonną i dobrze jest mieć “pod ręką” kogoś niezależnego, kto nam wyjaśni skomplikowane zapisy umowne.

Doradca online – czy warto korzystać z jego usług w sieci?

Współczesne usługi doradcze to nie tylko oferta usług stacjonarnych. Wszystkie zabiegane, zwłaszcza młode osoby, zainteresowane kredytami, mogą bezproblemowo skorzystać z porad finansowych, nie opuszczając swojego pokoju i nie tracąc kosztów oraz czasu na dojazd do biura.

Doradcy online w sposób szybki i prosty pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt lub gałąź finansową, którą jesteś aktualnie zainteresowany. Porówna wszystkie pasujące pod Ciebie oferty, udzieli klarownej i konkretnej odpowiedzi, objaśni wszelkie wątpliwości, a wszystko to bez stresu i pospiechu. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla klienta, który bez problemu może zadawać do woli pytania i rozwiewać każdą nurtującą go wątpliwość.

Najlepsi Doradcy Kredytowi WrocławSprawdź

Podsumowując – warto wybrać pomoc online, gdy zmagasz się z brakiem wolnego czasu, a kontakt tylko przez sieć – nie stanowi dla Ciebie psychologicznej i komunikacyjnej bariery. Dowiedz się więcej o tym jak uzyskać kredyt hipoteczny online.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Rynek usług powiązanych z produktami finansowymi stale rośnie, jednak rozróżnienie korzystnej oferty, staje się dla zwykłego człowieka coraz bardziej zawiłe dlatego doradca finansowy to niewątpliwie nieoceniona pomoc w sytuacjach, gdy:

  • praktycznie nie posiadasz większej wiedzy o produktach finansowych lub dysponujesz nią, ale jesteś zbyt zapracowany, aby samodzielne szukać ofert,
  • chcesz dobrać pod siebie najkorzystniejszą ofertę kredytową na rynku,
  • nie masz cierpliwości do wypełniania zawiłych formularzy, wniosków i formalności,
  • chcesz zakupić nieruchomość i potrzebujesz wsparcia

Jak wybrać dobrego doradcę ds. finansowych?

Dobry i uznany w branży doradca, nigdy nie jest nastawiony wyłącznie na swoją prowizję i będzie myślał w równej mierze, o korzyściach dla klienta, jak i o swoich własnych. Potrafi również uczciwie i bez żadnych haczyków przedstawić tzw. produkty dodatkowe (ubezpieczenia, karty kredytowe, konta) prezentowane przez banki, jako te niezbędne, a w istocie jedynie opcjonalne. Sprawny doradca często będzie również w stanie polecić Ci sprawdzonego dewelopera i rozwiąże problemy z odrzuceniem wniosku kredytowego w banku.

Wyszukaj doradcę, kierując się pozytywnymi i wiarygodnymi opiniami w sieci pozostawianymi przez zadowolonych klientów. W końcu przecież każdy z nas chce mieć pewność, że powierzając wybranemu doradcy swoje dane osobowe i szczegółowe informacje dotyczące własnych finansów, ma do czynienia z osobą całkowicie rzetelną i kompetentną.

Sprawdź opinie o doradcach kredytowych SDP Finanse i wybierz z którym chcesz się spotkać.

Otrzymaj Kredyt Hipoteczny Najtaniej

Bezpłatnie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia aby otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny
Porozmawiaj z naszym doradcą
Kontakt

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa – ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Przy udzielaniu kredytu hipotecznego bank bierze pod uwagę przede wszystkim zdolność kredytową wnioskodawcy. Być może od jakiegoś czasu zadajesz sobie...
Kredyt hipoteczny dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Kredyt hipoteczny na dochody z działalności gospodarczej – dowiedz się, jak go otrzymać

Prowadzisz działalność gospodarczą i zastanawiasz się, czy możesz złożyć do banku wniosek o kredyt hipoteczny? Tak, jednak zanim to zrobisz,...
Kredyt hipoteczny na umowę zlecenia

Kredyt hipoteczny na dochód z umowy zlecenia? Sytuacja trudna, ale wcale nie bez wyjścia!

Jeśli pracujesz wyłącznie na umowę zlecenie, otrzymanie kredytu hipotecznego może być bardziej skomplikowane, niż ma to miejsce w przypadku zatrudnienia...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat