fbpx

Co robi doradca kredytowy?

Doradca kredytowy

W dzisiejszych tak bardzo niestabilnych finansowo czasach niezwykle istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych decyzji finansowych. Jeśli więc chcesz dobrze zainwestować swoje pieniądze, wybrać korzystny produkt lub ubiegać się o kredyt hipoteczny, a nie masz dużego doświadczenia w branży produktów finansowych, to warto na poważnie rozważyć uzyskanie pomocy w tym zakresie u specjalisty.

Takim specjalistą jest doradca kredytowy, który czerpiąc ze swojej szerokiej wiedzy i doświadczenia na temat produktów finansowych, udzieli Ci wsparcia oraz doradztwa na każdym etapie drogi ubiegania się o kredyt. Wyjaśnimy Ci teraz krok po kroku, na czym polega pomoc doradcy i podpowiemy, kiedy warto skorzystać z jego usług, a kiedy spokojnie poradzisz sobie sam/a.

Czym dokładnie zajmuje się doradca kredytowy?

Doradcy kredytowemu przypada rola osoby pośredniczącej pomiędzy bankami a klientem, w niekiedy trudnej drodze do uzyskania kredytu hipotecznego. Jednak dzięki pomocy doradcy uzyskasz wymagane wsparcie w zakresie otrzymania jak najkorzystniejszego dla Ciebie kredytu oraz spełnisz swoje marzenia o nowym mieszkaniu. Praca doradcy kredytowego wymaga opanowania i ogromnej wiedzy z zakresu produktów finansowych, co w połączeniu z jego doświadczeniem zawodowym istotnie dla Ciebie procentuje.

Co może dla Ciebie zrobić doradca kredytowy:

  1. Spotka się z Tobą w dowolnym miejscu i dogodnym dla Ciebie czasie.
  2. Pomoże Ci przeanalizować Twoją sytuację finansową byś upewnił się że możesz ze spokojną głową starać się o kredyt hipoteczny
  3. Przedstawi i porówna dla Ciebie oferty kredytów wielu banków w czasie jednego spotkania
  4. Pomoże Ci wypełnić formularze i wnioski kredytowe.
  5. Wytłumaczy jakie dokumenty należy zgromadzić i przygotować z wyprzedzeniem.
  6. Wesprze Cię podczas podpisywania umowy kredytowej w banku

Przeczytaj też: Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?

Wybór kredytu hipotecznego z doradcą

Kredyt hipoteczny nie nie jest jest błahy wydatek i w dodatku jest to produkt bardzo skomplikowany – więcej o tym przeczytasz w tym artykule: 7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz ofertę kredytu hipotecznego. Doradcy hipoteczni bardzo dobrze orientują się w tych wszystkich zawiłościach i potrafią z łatwością przeliczyć, czy Twoje zarobki są wystarczające. Zresztą sama wysokość zarobków to tylko jeden z wielu parametrów na które patrzy bank. Jeśli zarobki są wysokie ale źródło dochodów lub branża w której pracujesz nie spodoba się bankowi to kredytu możesz nie otrzymać. Więcej o tym temacie pisaliśmy tuja: Rodzaj dochodu jest ważniejszy od jego wysokości

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

Następnie doradca przeprowadzi Cię przez cały, często skomplikowany proces ubiegania się o wymarzony kredyt. Będzie Ci również służył pomocą przy zakupie nieruchomości oraz dobierze najtańszy i najlepszy kredyt hipoteczny dopasowany do Twoich możliwości. Doradca dysponuje bowiem szerokim zakresem ofert kredytów bankowych oraz kalkulatorem zdolności kredytowej.

Zanim zaczniesz sam porównywać oferty kredytów hipotecznych przeczytaj ten artykuł: 7 Największych mitów o kredytach hipotecznych

Dobry doradca utworzy dla Ciebie kompletną listę potrzebnych dokumentów i formularzy, niezbędnych do ubiegania się o konkretną ofertę kredytową, a następnie wyśle wniosek do jednego lub kilku wybranych banków.

W sytuacji, gdy bank rozpatrzy pozytywnie Twój wniosek, doradca sprawnie poprowadzi Cię również przez cały proces podpisywania umowy o kredyt hipoteczny z bankiem. Co wbrew pozorom jest czynnością bardzo czasochłonną i dobrze jest mieć “pod ręką” kogoś niezależnego, kto nam wyjaśni skomplikowane zapisy umowne.

Doradca online – czy warto korzystać z jego usług w sieci?

Współczesne usługi doradcze to nie tylko oferta usług stacjonarnych. Wszystkie zabiegane, zwłaszcza młode osoby, zainteresowane kredytami, mogą bezproblemowo skorzystać z porad finansowych, nie opuszczając swojego pokoju i nie tracąc kosztów oraz czasu na dojazd do biura.

Doradcy online w sposób szybki i prosty pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt lub gałąź finansową, którą jesteś aktualnie zainteresowany. Porówna wszystkie pasujące pod Ciebie oferty, udzieli klarownej i konkretnej odpowiedzi, objaśni wszelkie wątpliwości, a wszystko to bez stresu i pospiechu. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla klienta, który bez problemu może zadawać do woli pytania i rozwiewać każdą nurtującą go wątpliwość.

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

Podsumowując – warto wybrać pomoc online, gdy zmagasz się z brakiem wolnego czasu, a kontakt tylko przez sieć – nie stanowi dla Ciebie psychologicznej i komunikacyjnej bariery. Dowiedz się więcej o tym jak uzyskać kredyt hipoteczny online.

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Rynek usług powiązanych z produktami finansowymi stale rośnie, jednak rozróżnienie korzystnej oferty, staje się dla zwykłego człowieka coraz bardziej zawiłe dlatego doradca finansowy to niewątpliwie nieoceniona pomoc w sytuacjach, gdy:

  • praktycznie nie posiadasz większej wiedzy o produktach finansowych lub dysponujesz nią, ale jesteś zbyt zapracowany, aby samodzielne szukać ofert,
  • chcesz dobrać pod siebie najkorzystniejszą ofertę kredytową na rynku,
  • nie masz cierpliwości do wypełniania zawiłych formularzy, wniosków i formalności,
  • chcesz zakupić nieruchomość i potrzebujesz wsparcia

Jak wybrać dobrego doradcę ds. finansowych?

Dobry i uznany w branży doradca, nigdy nie jest nastawiony wyłącznie na swoją prowizję i będzie myślał w równej mierze, o korzyściach dla klienta, jak i o swoich własnych. Potrafi również uczciwie i bez żadnych haczyków przedstawić tzw. produkty dodatkowe (ubezpieczenia, karty kredytowe, konta) prezentowane przez banki, jako te niezbędne, a w istocie jedynie opcjonalne. Sprawny doradca często będzie również w stanie polecić Ci sprawdzonego dewelopera i rozwiąże problemy z odrzuceniem wniosku kredytowego w banku.

Wyszukaj doradcę, kierując się pozytywnymi i wiarygodnymi opiniami w sieci pozostawianymi przez zadowolonych klientów. W końcu przecież każdy z nas chce mieć pewność, że powierzając wybranemu doradcy swoje dane osobowe i szczegółowe informacje dotyczące własnych finansów, ma do czynienia z osobą całkowicie rzetelną i kompetentną.

Sprawdź opinie o doradcach kredytowych SDP Finanse i wybierz z którym chcesz się spotkać.

Jak zwiększyć zdolność kredytową - zapisz się na mini kurs

5 sposobów aby zwiększyć

Zdolność Kredytową

Pierwszą lekcję kursu otrzymasz od razu po potwierdzeniu swojego adresu

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (1 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Bardzo dziękujemy Pani Emilii za fachowe i profesjonalne podejście.
Dzięki Niej spełniliśmy marzenie zakupu nieruchomości z pomocą kredytu hipotecznego.
Jej pomoc w trakcie procesu okazała się być niezastąpiona, bo choć nasza sytuacja nie była łatwa Pani Emilia nie poddała się i szybko znalazła idealne rozwiązanie !

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i szczerze polecamy !

Natalia i Paweł M.
26 stycznia 2022

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (28 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Jestem w pełni zadowolony z pomocy Pani Karoliny. Pomogła mi szybko i skutecznie. Na pewno skorzystam w przyszłości jeszcze raz z pomocy Pani Karoliny.

Dawid Szirdewan
3 czerwca 2022

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat