fbpx

Bierzesz kredyt hipoteczny? Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę!

Bierzesz kredyt hipoteczny? Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę!

Porównanie wszystkich ofert kredytów hipotecznych, które aktualnie oferują funkcjonujące w Polsce banki to nie lada wyczyn. Zdecydowana większość osób nie tylko nie ma na to czasu, ale też nie dysponuje wystarczającą wiedzą, by tego rodzaju analizę w sposób prawidłowy przeprowadzić. Niestety w efekcie często decydują się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny w jednym tylko banku – w tym, w którym mają konto, w tym, który ma siedzibę najbliżej ich miejsca zamieszkania albo po prostu w tym, na którego ofertę czy reklamę akurat trafili (na zasadzie: “wygląda dobrze, to po co szukać dalej?…”). We wcześniejszym wpisie już pisaliśmy jakie są ryzyka związane z zakupem nieruchomości na kredyt. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego rozwiązanie w postaci złożenia wniosku do jednego tylko banku jeszcze bardziej zwiększa to ryzyko oraz podpowiadamy, co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, a przy okazji uniknąć kosztów związanych z utratą wpłaconego za dom czy mieszkanie zadatku.

Strata, której możesz uniknąć

O tym, jak drobne z pozoru różnice w wysokości miesięcznej raty kredytu hipotecznego mogą w dłuższej perspektywie czasowej przynieść Ci duże zyski lub straty wyjaśnialiśmy w naszym poprzednim wpisie. Dla przypomnienia: płacąc w banku A tylko o 120 zł wyższą ratę niż w banku B, przez 30 lat stracisz ponad 43 000 zł. Jeśli wybrałeś ten bank z tak prozaicznych powodów, jak to, że masz w nim darmowe konto osobiste, spodobała Ci się jego reklama albo nie miałeś ochoty na “bawienie się” w porównywanie ofert, pretensję będziesz mógł mieć wyłącznie do siebie. Wierzymy jednak, że jesteś człowiekiem rozsądnym i zanim podejmiesz tak ważną decyzję, jak wybór banku, który udzieli Ci kredytu, uważnie przyjrzysz się dostępnym na rynku propozycjom i/lub zwrócisz się o pomoc do profesjonalnego doradcy.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

“Klauzula o trzech bankach” raz jeszcze

No dobrze, załóżmy, że sam lub z czyjąś pomocą dokonałeś już porównania dostępnych na rynku kredytów hipotecznych i wybrałeś bank, w którym chciałbyś kredyt taki zaciągnąć. Czy wiesz, że mimo wszystko powinieneś złożyć kilka wniosków w różnych bankach (minimum w trzech)? Widzisz, samo porównanie ofert to nie wszystko. Jeśli złożysz kilka wniosków o kredyt hipoteczny (oferowany na zbliżonych warunkach), lepiej się dzięki temu zabezpieczysz. Przy zakupie domu czy mieszkania nader często czas nagli. Może się okazać, że w banku, który ma najlepszą ofertę pojawiły się opóźnienia. Jeśli złożyłeś kilka wniosków, istnieje szansa, że będziesz mógł skorzystać z podobnej propozycji w innym banku. Jeśli z kolei takiego planu awaryjnego nie masz, bo o kredyt zwróciłeś się tylko do jednego podmiotu, ten zaś spóźnia się z decyzją lub w ogóle odmówił Ci kredytu, ryzykujesz utratę zadatku lub zapłatę kary umownej u dewelopera.

Wysoki dochód nie gwarantuje przyznania kredytu – przeczytaj o tym dlaczego tak jest w tym wpisie: Rodzaj dochodu jest ważniejszy od jego wysokości

A może ubezpieczenie do tego?…

Być może nadal upierasz się, że o kredyt hipoteczny będziesz wnioskował tylko w “swoim” banku. Powody mogą być różne: masz w nim konto, jesteś jego wieloletnim klientem, przekonała Cię oferta, zachwyciła Cię reklama… O tym, dlaczego przy wybieraniu kredytodawcy nie powinieneś kierować się sentymentem ani emocjami pisaliśmy już wielokrotnie. Jeśli nasze argumenty nadal Cię nie przekonały, pozwól, że poruszymy jeszcze jedną kwestię: pracownicy banku. Czy wiesz, że te, miłe skądinąd, osoby rozliczane są za produkty dodatkowe (np. nieobowiązkowe ubezpieczenie), które Ci sprzedadzą? To coś w stylu dosprzedaży w sklepach AGD, gdy ktoś z personelu proponuje Ci przedłużenie gwarancji na lodówkę, oczywiście za dodatkową opłatą. Tyle że przy kredytach, co zawsze podkreślamy, kwoty są dużo wyższe, a czas zobowiązania o wiele dłuższy. Jasne – część produktów dodatkowych warta jest rozważenia i niekiedy naprawdę opłaca się z nich skorzystać, część jednak generuje jedynie niepotrzebne koszty, często zresztą bardzo wysokie. Teraz pytanie, jak odróżnić produkty dodatkowe, które mogą Ci się przydać, od tych, które ktoś chce Ci zwyczajnie wcisnąć? Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana – jeśli jeszcze nie skorzystałeś z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego, który wszystko to dokładnie dla Ciebie policzy, a przy okazji wytłumaczy Ci wszelkie niejasności, na tym etapie koniecznie powinieneś się do niego zwrócić.

Najniższa rata na rynku, ale…

Na zakończenie małe ostrzeżenie: nie ufaj reklamom. A w każdym razie stosuj zasadę ograniczonego zaufania – jak na drodze. Wiele osób, które ostatecznie zdecydowało się z nami spotkać narzekało, że zostały wprowadzone w błąd właśnie przez reklamę – czy to online, czy telewizyjną, czy radiową. Rata miała być najniższa na rynku, a potem okazywało się, że trzeba obowiązkowo wykupić do kredytu ubezpieczenie. Rata faktycznie była najniższa na rynku, ale pod warunkiem, że klient decydował się na taki to a taki wkład własny. Rata w ogóle nie była niska, bo w 30-sekundowym spocie reklamowym obrazy zmieniały się na tyle szybko, że oglądająca go osoba nie wyłapała gwiazdki u dołu ekranu, przy której pojawiały się dodatkowe warunki skorzystania z promocji. Takie przykłady można mnożyć.

Najlepsi Doradcy Kredytowi WrocławSprawdź

Nie ryzykuj – skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy

Wybierz doświadczonego doradcę kredytowego. Może być to osoba z polecania lub ktoś, kto ma dobre opinie i kto może pochwalić się referencjami. Złóż z jego pomocą wnioski do co najmniej trzech różnych banków w tym samym czasie. A jeśli nadal zastanawiasz się czy warto, już dziś skontaktuj się z naszym biurem i umów się na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą kredytowym. Niczym nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać!

Otrzymaj Kredyt Hipoteczny Najtaniej

Bezpłatnie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia aby otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny
Porozmawiaj z naszym doradcą
Kontakt

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa – ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Przy udzielaniu kredytu hipotecznego bank bierze pod uwagę przede wszystkim zdolność kredytową wnioskodawcy. Być może od jakiegoś czasu zadajesz sobie...
Kredyt hipoteczny dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Kredyt hipoteczny na dochody z działalności gospodarczej – dowiedz się, jak go otrzymać

Prowadzisz działalność gospodarczą i zastanawiasz się, czy możesz złożyć do banku wniosek o kredyt hipoteczny? Tak, jednak zanim to zrobisz,...
Kredyt hipoteczny na umowę zlecenia

Kredyt hipoteczny na dochód z umowy zlecenia? Sytuacja trudna, ale wcale nie bez wyjścia!

Jeśli pracujesz wyłącznie na umowę zlecenie, otrzymanie kredytu hipotecznego może być bardziej skomplikowane, niż ma to miejsce w przypadku zatrudnienia...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat