fbpx

Bierzesz kredyt hipoteczny? Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę!

Bierzesz kredyt hipoteczny? Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę!

Porównanie wszystkich ofert kredytów hipotecznych, które aktualnie oferują funkcjonujące w Polsce banki to nie lada wyczyn. Zdecydowana większość osób nie tylko nie ma na to czasu, ale też nie dysponuje wystarczającą wiedzą, by tego rodzaju analizę w sposób prawidłowy przeprowadzić. Niestety w efekcie często decydują się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny w jednym tylko banku – w tym, w którym mają konto, w tym, który ma siedzibę najbliżej ich miejsca zamieszkania albo po prostu w tym, na którego ofertę czy reklamę akurat trafili (na zasadzie: “wygląda dobrze, to po co szukać dalej?…”). We wcześniejszym wpisie już pisaliśmy jakie są ryzyka związane z zakupem nieruchomości na kredyt. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego rozwiązanie w postaci złożenia wniosku do jednego tylko banku jeszcze bardziej zwiększa to ryzyko oraz podpowiadamy, co zrobić, by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, a przy okazji uniknąć kosztów związanych z utratą wpłaconego za dom czy mieszkanie zadatku.

Strata, której możesz uniknąć

O tym, jak drobne z pozoru różnice w wysokości miesięcznej raty kredytu hipotecznego mogą w dłuższej perspektywie czasowej przynieść Ci duże zyski lub straty wyjaśnialiśmy w naszym poprzednim wpisie. Dla przypomnienia: płacąc w banku A tylko o 120 zł wyższą ratę niż w banku B, przez 30 lat stracisz ponad 43 000 zł. Jeśli wybrałeś ten bank z tak prozaicznych powodów, jak to, że masz w nim darmowe konto osobiste, spodobała Ci się jego reklama albo nie miałeś ochoty na “bawienie się” w porównywanie ofert, pretensję będziesz mógł mieć wyłącznie do siebie. Wierzymy jednak, że jesteś człowiekiem rozsądnym i zanim podejmiesz tak ważną decyzję, jak wybór banku, który udzieli Ci kredytu, uważnie przyjrzysz się dostępnym na rynku propozycjom i/lub zwrócisz się o pomoc do profesjonalnego doradcy.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

“Klauzula o trzech bankach” raz jeszcze

No dobrze, załóżmy, że sam lub z czyjąś pomocą dokonałeś już porównania dostępnych na rynku kredytów hipotecznych i wybrałeś bank, w którym chciałbyś kredyt taki zaciągnąć. Czy wiesz, że mimo wszystko powinieneś złożyć kilka wniosków w różnych bankach (minimum w trzech)? Widzisz, samo porównanie ofert to nie wszystko. Jeśli złożysz kilka wniosków o kredyt hipoteczny (oferowany na zbliżonych warunkach), lepiej się dzięki temu zabezpieczysz. Przy zakupie domu czy mieszkania nader często czas nagli. Może się okazać, że w banku, który ma najlepszą ofertę pojawiły się opóźnienia. Jeśli złożyłeś kilka wniosków, istnieje szansa, że będziesz mógł skorzystać z podobnej propozycji w innym banku. Jeśli z kolei takiego planu awaryjnego nie masz, bo o kredyt zwróciłeś się tylko do jednego podmiotu, ten zaś spóźnia się z decyzją lub w ogóle odmówił Ci kredytu, ryzykujesz utratę zadatku lub zapłatę kary umownej u dewelopera.

Wysoki dochód nie gwarantuje przyznania kredytu – przeczytaj o tym dlaczego tak jest w tym wpisie: Rodzaj dochodu jest ważniejszy od jego wysokości

A może ubezpieczenie do tego?…

Być może nadal upierasz się, że o kredyt hipoteczny będziesz wnioskował tylko w “swoim” banku. Powody mogą być różne: masz w nim konto, jesteś jego wieloletnim klientem, przekonała Cię oferta, zachwyciła Cię reklama… O tym, dlaczego przy wybieraniu kredytodawcy nie powinieneś kierować się sentymentem ani emocjami pisaliśmy już wielokrotnie. Jeśli nasze argumenty nadal Cię nie przekonały, pozwól, że poruszymy jeszcze jedną kwestię: pracownicy banku. Czy wiesz, że te, miłe skądinąd, osoby rozliczane są za produkty dodatkowe (np. nieobowiązkowe ubezpieczenie), które Ci sprzedadzą? To coś w stylu dosprzedaży w sklepach AGD, gdy ktoś z personelu proponuje Ci przedłużenie gwarancji na lodówkę, oczywiście za dodatkową opłatą. Tyle że przy kredytach, co zawsze podkreślamy, kwoty są dużo wyższe, a czas zobowiązania o wiele dłuższy. Jasne – część produktów dodatkowych warta jest rozważenia i niekiedy naprawdę opłaca się z nich skorzystać, część jednak generuje jedynie niepotrzebne koszty, często zresztą bardzo wysokie. Teraz pytanie, jak odróżnić produkty dodatkowe, które mogą Ci się przydać, od tych, które ktoś chce Ci zwyczajnie wcisnąć? Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana – jeśli jeszcze nie skorzystałeś z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego, który wszystko to dokładnie dla Ciebie policzy, a przy okazji wytłumaczy Ci wszelkie niejasności, na tym etapie koniecznie powinieneś się do niego zwrócić.

Najniższa rata na rynku, ale…

Na zakończenie małe ostrzeżenie: nie ufaj reklamom. A w każdym razie stosuj zasadę ograniczonego zaufania – jak na drodze. Wiele osób, które ostatecznie zdecydowało się z nami spotkać narzekało, że zostały wprowadzone w błąd właśnie przez reklamę – czy to online, czy telewizyjną, czy radiową. Rata miała być najniższa na rynku, a potem okazywało się, że trzeba obowiązkowo wykupić do kredytu ubezpieczenie. Rata faktycznie była najniższa na rynku, ale pod warunkiem, że klient decydował się na taki to a taki wkład własny. Rata w ogóle nie była niska, bo w 30-sekundowym spocie reklamowym obrazy zmieniały się na tyle szybko, że oglądająca go osoba nie wyłapała gwiazdki u dołu ekranu, przy której pojawiały się dodatkowe warunki skorzystania z promocji. Takie przykłady można mnożyć.

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

Nie ryzykuj – skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy

Wybierz doświadczonego doradcę kredytowego. Może być to osoba z polecania lub ktoś, kto ma dobre opinie i kto może pochwalić się referencjami. Złóż z jego pomocą wnioski do co najmniej trzech różnych banków w tym samym czasie. A jeśli nadal zastanawiasz się czy warto, już dziś skontaktuj się z naszym biurem i umów się na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą kredytowym. Niczym nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać!

Otrzymaj Kredyt Hipoteczny Najtaniej

Bezpłatnie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia aby otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny
Porozmawiaj z naszym doradcą
Kontakt

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat