Velo Bank Konto Osobiste 2024 - Recenzje Użytkowników i Opinie

Tekst

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/5zł
Karta - 0/7zł
Przelew internetowy - 0zł

Zalety:

  • arrowzero opłat
  • arrowcashback
  • arrowaplikacja mobilna
  • arrowszybki przelew

Wady:

  • arrowmało oddziałów
  • arrowbrak bankomatów

Czym jest Velo Konto?

VeloKonto funkcjonuje identycznie jak standardowe konto osobiste. Umożliwia wpłaty, wypłaty z bankomatów, realizację przelewów, a także płatności kartą. Do tego konta dołączona jest darmowa karta płatnicza, która może być typu Mastercard lub Visa. Dzięki braku opłat za prowadzenie, VeloKonto świetnie sprawdzi się jako główne konto do codziennego użytku.

Velo Bank, nowa instytucja na polskim rynku finansowym, przejęła klientelę upadłego Getin Banku. Proponuje on atrakcyjne konto osobiste, VeloKonto, które jest całkowicie bezpłatne. Brak jest miesięcznych opłat czy innych wymagań do spełnienia. Jest to korzystna opcja dla osób szukających konta bez opłat.

Założenie VeloKonta jest łatwe i odbywa się przez internet na stronie banku. Proces otwarcia konta online jest szybki i trwa tylko kilka minut. Do rejestracji potrzebne są dane osobowe i dokument tożsamości do weryfikacji. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę swojego opiekuna prawnego, aby otworzyć konto.

Bankowość internetowa

Velo Bank umożliwia łatwy dostęp do konta osobistego VeloKonto poprzez nowoczesną bankowość mobilną oraz internetową. Użytkownicy mogą szybko załatwić podstawowe sprawy bankowe dzięki intuicyjnym aplikacjom. Funkcje obejmują sprawdzanie historii transakcji i salda, wykonywanie przelewów za pomocą telefonu lub e-maila, blokowanie karty w razie jej zgubienia, zakładanie lokat oraz wnioskowanie o limit na koncie. Dodatkowo, aplikacja mobilna Velo Mobile jest kompatybilna z urządzeniami działającymi na systemach iOS i Android, co umożliwia zarządzanie kontem z dowolnego miejsca, używając telefonu lub tabletu.

Jak Otworzyć Konto Osobiste w Velo Bank?

Otwarcie konta osobistego VeloKonto w Velo Banku jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Cały proces przebiega online poprzez stronę internetową banku pod adresem www.velobank.pl.

Aby założyć konto wystarczy wejść w zakładkę „Otwórz konto” i rozpocząć proces rejestracji. Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych, adresu zamieszkania oraz numeru PESEL. Osoby poniżej 18. roku życia muszą dodatkowo załączyć zgodę opiekuna prawnego.

Kolejny krok to potwierdzenie tożsamości nowego klienta banku. Można to zrobić za pomocą kamerki internetowej, która porówna nasze dane z dokumentem tożsamości. Innym sposobem jest wizyta kuriera, który sprawdzi dokumenty bezpośrednio w domu.

Po pozytywnej weryfikacji tożsamości VeloKonto zostaje aktywowane. Od tej pory można w pełni korzystać z jego funkcjonalności za pomocą aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego.

27 lutego klienci VeloBanku zalogują się do nowej bankowości internetowej -  PRNews.pl

Korzyści z Posiadania Konta Osobistego Velo Bank

Właściciele VeloKonta mają dostęp do różnorodnych usług bankowych, w tym:

Wielowalutowa usługa: Umożliwia wykonywanie transakcji w walutach takich jak euro, dolar, funt czy frank, bez dodatkowych kosztów, korzystając z jednej karty połączonej z kontem walutowym.

Rachunek walutowy: Darmowe konto w walutach takich jak EUR, USD, GBP, CHF, idealne dla osób często operujących w obcych walutach, korzystających z wymiany walut, inwestujących lub otrzymujących środki w innej walucie.

Wymiana walut online: Szybka i komfortowa możliwość wymiany walut z opcją ustalania preferowanego kursu.

Produkty oszczędnościowe: Bank oferuje różne opcje, w tym elastyczne konta oszczędnościowe z możliwością wpłat i wypłat bez utraty odsetek, konta oszczędnościowe na konkretny cel, lokaty mobilne z promocyjnym oprocentowaniem, Indywidualne Konta Emerytalne oraz lokaty walutowe.

Kredyty: Różne rodzaje kredytów, w tym gotówkowe, konsolidacyjne i samochodowe.

Karta kredytowa: Z limitem do 50 000 zł i opcją rozłożenia długu na raty.

Limit na koncie: Możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych z RRSO 17,5%, z uproszczonymi warunkami dla kwot do 5000 zł.

Fundusze inwestycyjne: Opcje inwestowania środków finansowych w różne instrumenty rynkowe.

Ubezpieczenia: Rozbudowana oferta ubezpieczeń, w tym nadchodzące ubezpieczenia komunikacyjne.

Aplikacja Velo Mobile: Ułatwia dostęp do konta i powiązanych produktów, umożliwia realizację transakcji BLIK i kontakt z bankiem.

Program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile: Zbieranie punktów za transakcje kartą Mastercard, wymienialnych na nagrody lub vouchery.

Nowa aplikacja mobilna VeloBanku już dostępna - PRNews.pl

Tabela opłat

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce0 zł - w bankomatach Planet Cash
0 zł - wypłaty w pozostałych bankomatach (gdy wykonasz przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą / BLIK miesięcznie)
5 zł - wypłaty w pozostałych bankomatach przy braku spełnienia powyższego warunku
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem0 zł - w bankomatach Planet Cash
0 zł - wypłaty w pozostałych bankomatach (gdy wykonasz przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą / BLIK miesięcznie)
5 zł - wypłaty w pozostałych bankomatach przy braku spełnienia powyższego warunku
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą0 zł - wypłata w UE
4,5% kwoty wypłaty, min. 10 zł - w pozostałych krajach
Wpłata gotówki we wpłatomacie0 zł - wpłatomaty VeloBanku
Typ karty płatniczejkarta debetowa Visa zbliżeniowa
karta MasterCard Debit zbliżeniowa
karta Visa NFC
naklejka zbliżeniowa
Funkcjonalności kartyrealizacja płatności zbliżeniowych
realizacja płatności internetowych
realizacja płatności NFC (karta Visa NFC)
możliwość personalizacji karty płatniczej (za pomocą własnej grafiki lub wybranego wzoru przygotowanego przez bank)
Opłata za wydanie karty0zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł, gdy wykonasz przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą / BLIK miesięcznie
0 zł, gdy nie ukończyłeś 26 lat
7 zł w innych przypadkach
Przelew krajowy0zł
Przelew natychmiastowy5zł
Przelew na telefon BLIK0zł
Przelew europejski SEPA0zł
Przelew zagraniczny SWIFT0,20% kwoty przelewu, min. 30 zł, max. 250 zł
Zlecenie stałe0zł
Polecenie zapłaty0zł

Wady i Zalety Velo Bank w Porównaniu do Innych Banków

Velo Bank jako młody gracz na polskim rynku finansowym może pochwalić się kilkoma istotnymi zaletami w porównaniu do tradycyjnych banków.

Przede wszystkim oferuje nowoczesną bankowość opartą o intuicyjne aplikacje mobilne i w pełni online. Stanowi to ogromną wygodę dla klientów przyzwyczajonych do zarządzania finansami poprzez smartfona.

Nie bez znaczenia jest też brak ukrytych opłat, prowizji oraz konieczności utrzymywania minimalnych sald czy wpływów na VeloKoncie. Tego typu wymagania często spotykane są w innych bankach. Velo Bank rezygnuje z nich, dzięki czemu oferuje prawdziwie darmowe konto osobiste.

Wadą może być natomiast mniejsza liczba oddziałów i bankomatów Velo Banku. Jest to jednak typowe dla nowych, cyfrowych banków, które koncentrują się przede wszystkim na usługach online.

Velo Bank a banki tradycyjne

W porównaniu do największych tradycyjnych banków w Polsce, Velo Bank wyróżnia się nowoczesnością, prostotą obsługi oraz brakiem ukrytych opłat. Jego oferta skierowana jest głównie do klientów preferujących bankowość internetową i mobilną.

Z drugiej strony duże banki z historią działalności mogą zaoferować rozbudowaną sieć placówek i bankomatów. Ważny jest więc indywidualny profil klienta przy wyborze odpowiedniego banku.

Jakie Opłaty i Prowizje Pobierane są w Velo Bank?

Podstawowa zaleta Velo Banku to brak opłat za prowadzenie rachunku osobistego VeloKonto. Nie ma też ukrytych prowizji czy konieczności utrzymywania comiesięcznych wpływów lub salda, aby zachować darmowe konto.

W standardzie otrzymujemy bezpłatną kartę płatniczą (debetową) Visa lub Mastercard. Przysługuje nam także pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu Planet Cash bez prowizji. Kolejne wiążą się z opłatą 5 zł.

Velo Bank nie pobiera żadnych prowizji za przelewy krajowe w PLN wykonane przez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Opłata naliczana jest jedynie za przelew natychmiastowy Express ELIXIR - 5 zł.

Wypłaty gotówkowe za granicą wiążą się ze standardową prowizją 5 zł. Płatności kartą w obcych walutach również zostały obciążone opłatą w wysokości 5%. Są to jednak typowe warunki spotykane w polskich bankach.

Promocje i bonusy dla posiadaczy VeloKonta

Velo Bank przygotował specjalny program cashback, w ramach którego klienci mogą otrzymać zwrot za transakcje kartą Visa lub Mastercard (max 600 zł zwrotu). Im więcej płacimy kartą, tym wyższy zwrot na konto.

Regularnie pojawiają się także inne promocje z zakresu oprocentowania lokat, vouchery za doładowania telefonu w aplikacji czy zwroty za paliwo. Velo Bank zachęca do aktywnego korzystania z konta osobistego i oferowanych usług.

Velo Bank a Ochrona Danych Osobowych i Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo środków i danych klientów jest dla Velo Banku kwestią najwyższej wagi. Bank spełnia wszystkie rygorystyczne normy i regulacje określone przez Komisję Nadzoru Finansowego i inne instytucje.

Wdrożone zostały nowoczesne mechanizmy szyfrujące, które chronią transakcje online. Systemy banku są stale monitorowane i testowane pod kątem potencjalnych zagrożeń i luk w zabezpieczeniach.

Mimo wysokich standardów bezpieczeństwa po stronie banku, klienci również powinni odpowiedzialnie podchodzić do ochrony dostępu do swojego VeloKonta. Oto kluczowe zasady:

  • Używanie silnych, unikalnych haseł (min. 12 znaków)
  • Włączenie weryfikacji dwuetapowej w bankowości internetowej
  • Unikanie logowania przez publiczne, niezabezpieczone Wi-Fi

Przestrzeganie tych prostych reguł pozwoli ustrzec się przed większością cyberzagrożeń i zachować bezpieczeństwo swoich środków.

Podsumowanie Opinii na Temat Velo Bank Konta Osobistego

VeloKonto to nowoczesny rachunek osobisty dla klientów ceniących prostotę, wygodę i brak opłat. Jest to konto online dedykowane osobom lubiącym zarządzać swoimi finansami poprzez aplikację mobilną.

Zdecydowaną zaletą VeloKonta jest brak jakichkolwiek miesięcznych opłat oraz ukrytych prowizji. Dzięki temu rachunek sprawdzi się zarówno jako konto główne, jak i dodatkowe.

Wszyscy klienci otrzymują darmową kartę (debetową) oraz pełny dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Dodatkowym bonusem jest program cashback premiujący płatności kartą.

VeloKonto to obecnie jedna z najkorzystniejszych i najatrakcyjniejszych ofert kont osobistych w Polsce. Szczególnie warta uwagi dla osób poszukujących darmowego rachunku bez zbędnych opłat i ograniczeń.

Niewątpliwą wadą może być niewielka liczba oddziałów Velo Banku oraz bankomatów. Jest to jednak typowe dla nowoczesnych, mobilnych banków skoncentrowanych na cyfrowej obsłudze klienta.

Podsumowując, VeloKonto to godna polecenia i konkurencyjna oferta w category kont osobistych. Szczególnie atrakcyjna dla klientów ceniących wygodę, prostotę oraz brak opłat.

Podsumowanie - czy warto założyć VeloKonto?

VeloKonto zdecydowanie warto polecić jako darmowe konto osobiste bez żadnych ukrytych opłat. Jego największą zaletą jest brak konieczności ponoszenia comiesięcznych kosztów prowadzenia rachunku. Nie ma też wymogu utrzymywania minimalnych wpływów czy salda. Velo Bank zrezygnował z tego typu ograniczeń spotykanych w innych bankach.

Rachunek VeloKonto skierowany jest przede wszystkim do osób ceniących sobie wygodę bankowości mobilnej i online. Dzięki intuicyjnej aplikacji na smartfona można w pełni zarządzać kontem osobistym bez wychodzenia z domu.

Posiadacze VeloKonta mogą liczyć na szereg benefitów, takich jak darmowa karta debetowa, pierwsza miesięczna wypłata z bankomatu bez prowizji czy program cashback premiujący płatności kartą. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą ofertą i założenia darmowego VeloKonta.

Najczęstsze pytania

Aby założyć konto osobiste VeloKonto potrzebne są: dowód osobisty lub paszport (do potwierdzenia tożsamości), numer PESEL oraz dane kontaktowe. Osoby poniżej 18 roku życia dodatkowo muszą dostarczyć zgodę opiekuna prawnego.

Nie, VeloKonto jest w 100% bezpłatne. Nie ma żadnych ukrytych ani dodatkowych opłat czy prowizji. Nie ma też wymogu comiesięcznych wpływów czy utrzymywania salda, aby zachować zero kosztów.

Sam proces rejestracji VeloKonta online zajmuje kilka minut. Następnie w ciągu 1 dnia roboczego należy potwierdzić swoją tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji konto zostaje aktywowane od razu.

Środki z VeloKonta możemy wypłacać z bankomatów Planet Cash za 0 zł (1 wypłata w miesiącu) oraz innych bankomatów w Polsce. Do konta przypisana jest też karta debetowa Mastercard lub Visa umożliwiająca wypłaty.

Tak, Velo Bank udostępnia swoim klientom nowoczesną bankowość internetową z szyfrowanym dostępem. Możliwe jest zarządzanie kontem przez stronę www lub dedykowaną aplikację mobilną na smartfony z systemem Android i iOS.

Autor Patryk Błaszczyk
Patryk Błaszczyk

Hej, jestem Patryk i serdecznie witam Was na moim blogu poświęconym tematyce finansowej. Finanse to obszar, który może być skomplikowany, ale moim celem jest uczynienie go bardziej dostępnym i zrozumiałym.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku 2024 - jak działa i czy warto

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku 2024 - jak działa i czy warto

Konto - 0/10zł
Bankomaty - 0/2.5zł
Karta - 0/5zł
Przelew internetowy - 0zł

Opinie o koncie 360 stopni Millennium - Nowoczesne konto w 2024

Opinie o koncie 360 stopni Millennium - Nowoczesne konto w 2024

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/1/5zł
Karta - 0/5/11zł
Przelew internetowy - 0zł

Recenzja Konta Osobistego Banku BNP Paribas 2024

Recenzja Konta Osobistego Banku BNP Paribas 2024

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/7zł
Przelewy internetowe - 0zł
Karta - 0/2/7zł

eKonto Osobiste mBank - Sprawdź opinie w 2024

eKonto Osobiste mBank - Sprawdź opinie w 2024

Konto - 0zł
Bankomaty - 0/2,5zł
Karta - 0/7zł
Przelew internetowy - 0zł