Inwestowanie

Lokata na nowe środki w Getin Banku - oprocentowanie i najlepsze oferty

Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk10.01.20246 min.
Lokata na nowe środki w Getin Banku - oprocentowanie i najlepsze oferty

Getin Lokata na nowe środki to atrakcyjna oferta oszczędnościowa Getin Banku, która przyciąga wysokim oprocentowaniem stałym. Jest skierowana do nowych klientów, jak i obecnych klientów ulokowujących nowe oszczędności w Getin Banku. W artykule sprawdzimy wysokość oprocentowania lokaty na nowe środki, warunki skorzystania z oferty oraz najciekawsze promocje Getin Banku dotyczące tej lokaty.

Kluczowe wnioski:
 • Getin Bank co jakiś czas proponuje dodatkowe zyski dla osób otwierających lokatę na nowe środki
 • Wpłata minimalna to 1000 zł, maksymalna to nawet 100 000 zł, w zależności od promocji
 • Lokata na nowe środki to sposób na wyższe oprocentowanie niż na standardowej lokacie
 • Okres trwania lokaty to najczęściej 12 miesięcy, ale niektóre promocje mają inne terminy
 • Lokata jest odnawialna, więc po zakończeniu pierwszego okresu oszczędności nadal zarabiają na oprocentowaniu

Oprocentowanie lokaty na nowe środki w Getin Banku

Getin Bank oferuje lokatę na nowe środki z atrakcyjnym oprocentowaniem stałym. Wysokość oprocentowania zależy od kwoty lokaty oraz okresu deponowania środków i waha się od 2% do nawet 5% w przypadku specjalnych ofert promocyjnych.

Przykładowo, dla lokaty 12-miesięcznej na nowe środki z oprocentowaniem standardowym wynoszącym 2%, można uzyskać następujące zyski:

 • 1000 zł lokaty = 20 zł odsetek
 • 5000 zł lokaty = 100 zł odsetek
 • 10 000 zł lokaty = 200 zł odsetek

Trzeba jednak pamiętać, że bank co jakiś czas wprowadza specjalne oferty promocyjne z wyższą stawką oprocentowania nawet do 5%, co przekłada się na znacznie wyższe zyski. Dlatego warto śledzić aktualne promocje Getin Banku.

Wysokość oprocentowania a inflacja

Wysokość oprocentowania lokat na nowe środki w Getin Banku zawiera się w przedziale 2-5%. Niestety przy obecnej inflacji (grudzień 2022 r. - 16,6%), realna strata na wartości pieniądza w lokacie wynosi ok. 11-14%. Niemniej Getin Bank należy do banków oferujących jedne z najwyższych stóp procentowych, a dodatkowe okresowe promocje mogą ten zysk spotęgować.

Najlepsze oferty lokat na nowe środki w Getin Banku

Getin Bank co jakiś czas wprowadza specjalne oferty promocyjne na lokaty na nowe środki z podwyższonym oprocentowaniem. Poniższa tabela przedstawia najciekawsze promocje z ostatnich miesięcy:

Okres trwania lokaty Oprocentowanie Minimalna/Maksymalna kwota
12 miesięcy 5% (podwyższone z 2%) 1 000 zł / 100 000 zł
6 miesięcy 4% (podwyższone z 1,5%) 1 000 zł / 50 000 zł

Jak widać, okresowo Getin Bank proponuje znaczące podwyższenie standardowego oprocentowania dla wybranych terminów lokat na nowe środki. Dzięki temu, przy 12-miesięcznej lokacie kwoty 10 000 zł można uzyskać aż 500 zł odsetek zamiast standardowych 200 zł.

Czytaj więcej: Samochody na raty używane - najlepsza oferta używanych aut

Jak założyć lokatę na nowe środki w Getin Banku

Aby założyć lokatę na nowe środki w Getin Banku, należy spełnić kilka warunków:

 • nie posiadać żadnych aktywnych produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych w Getin Banku lub ulokować nowe środki, jeśli już jest się klientem banku
 • dokonać wpłaty w kwocie min. 1000 zł, max. 100 000 zł (w zależności od promocji)
 • wybrać dogodny termin lokaty - najczęściej 6 lub 12 miesięcy

Następnie można założyć lokatę:

 • przez Internet - w bankowości elektronicznej Getin Online
 • telefonicznie - dzwoniąc pod nr 801 303 302
 • osobiście - w każdym oddziale Getin Banku

Proces zakładania rachunku lokaty na nowe środki jest szybki i wygodny. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości, PESEL oraz środki na lokatę w gotówce lub przelewem. Po zawarciu umowy pieniądze będą oprocentowane przez wybrany okres, a po zakończeniu lokaty - wraz z odsetkami trafią z powrotem na konto osobiste.

Zysk z lokaty na nowe środki a konkurencja

Lokata na nowe środki w Getin Banku - oprocentowanie i najlepsze oferty

Lokata na nowe środki w Getin Banku należy do najkorzystniejszych tego typu ofert na rynku. Jest skierowana zarówno dla nowych klientów, jak i obecnych klientów deponujących nowe oszczędności.

Konkurencyjne banki, takie jak mBank, Nest Bank czy Inteligo również mają w ofercie lokaty na nowe środki z oprocentowaniem 2-3%, jednak z reguły bez dodatkowych benefitów czy okresowych promocji takich jak w Getin Banku.

Dzięki temu Getin Bank przoduje na tym polu i oferuje potencjalnie najwyższe zyski dla nowych środków klientów.

Promocje na lokaty na nowe środki w Getin Banku

Oprócz podstawowej oferty lokat na nowe środki, Getin Bank stosunkowo często - kilka razy w roku - wprowadza promocje z podwyższonym oprocentowaniem dla wybranych terminów lokat.

Niedawno zakończyła się promocja, w ramach której 12-miesięczna lokata na nowe środki była oprocentowana na poziomie 5%! Dla lokaty 10 000 zł daje to aż 500 zł odsetek w skali roku.

Innym sposobem na zmaksymalizowanie zysków z lokaty w Getin Banku jest skorzystanie z promocji, dzięki której za aktywność na koncie i korzystanie z karty kredytowej można otrzymać dodatkowe podwyższenie oprocentowania nawet o 1%.

Dlatego opłaca się śledzić wszelkie okresowe promocje i oferty specjalne Getin Banku, aby wykorzystać okazję do lokowania środków na jak najkorzystniejszych warunkach.

Podsumowanie

Getin Bank oferuje atrakcyjną lokatę na nowe środki z konkurencyjnym oprocentowaniem 2-5%. Jest ona skierowana zarówno do nowych klientów, jak i do dotychczasowych klientów banku, którzy zdecydują się ulokować nowe oszczędności. Okresowo pojawiają się specjalne promocje, dzięki którym można uzyskać jeszcze wyższe oprocentowanie sięgające nawet 5%.

Założenie lokaty na nowe środki w Getin Banku jest bardzo proste - można to zrobić przez bankowość internetową, telefonicznie lub osobiście w oddziale. Wystarczy mieć odpowiednią kwotę gotówki lub przelewu (min. 1000 zł, max. nawet 100 000 zł).

Mimo rosnącej inflacji, Getin Bank należy do banków oferujących jedne z najkorzystniejszych warunków lokat terminowych. Dzięki wysokiemu oprocentowaniu i dodatkowym promocjom, lokata na nowe środki to obecnie jedna z najlepszych możliwości pomnażania oszczędności.

Podsumowując, lokata na nowe środki w Getin Banku to interesująca i opłacalna alternatywa dla nowych klientów oraz dotychczasowych klientów poszukujących jak najlepszych warunków ulokowania dodatkowych oszczędności z myślą o bezpiecznym zysku.

Najczęstsze pytania

Oprocentowanie lokaty na nowe środki w Getin Banku wynosi standardowo 2% dla lokaty 12-miesięcznej. Jednak bank regularnie wprowadza promocje z podwyższonym oprocentowaniem sięgającym nawet 5%.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł. Maksymalna kwota zależy od aktualnej promocji i wynosi zwykle 50 000 zł lub 100 000 zł.

Tak, lokatę na nowe środki można założyć online - wygodnie przez bankowość internetową i mobilną Getin Online, bez wychodzenia z domu.

Tak, lokata na nowe środki w Getin Banku jest odnawialna. Po zakończeniu pierwszego terminu lokaty środki wraz z odsetkami są automatycznie reinwestowane na kolejny taki sam okres.

Nie, lokata na nowe środki ma charakter bezgotówkowy. Wpłata na lokatę możliwa jest tylko jednorazowo, przy zakładaniu lokaty. W trakcie trwania lokaty nie można dopłacać środków.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Synonimy efektywności biznesowej: Klucz do sukcesu?
 2. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 3. Przedawnienie długów spadkowych - Zasady i terminy
 4. Kredyt hipoteczny rata malejąca - kalkulator online, oblicz ratę
 5. Jak wypełnić pole identyfikacja zobowiązania PIT-4 i PCC-3? Poradnik 2023
Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk

Finanse to obszar, który wpływa na nasze życie każdego dnia, dlatego chcę pomóc Wam w zrozumieniu go lepiej. Na tym blogu znajdziecie artykuły, porady oraz praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania, inwestowania i zarządzania budżetem. 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Cena złota znów bije rekordy – czy warto inwestować teraz?
InwestowanieCena złota znów bije rekordy – czy warto inwestować teraz?

Wycena złota znów zaskakuje. W marcu 2024 roku padł historyczny rekord, gdy za uncję tego kruszcu trzeba było zapłacić ponad 2 200 dolarów. Jak przewidują analitycy, jest duża szansa, że w tym roku zobaczymy kolejne rekordowe wzrosty. Czy warto inwestować teraz w złoto fizyczne i jak to zrobić?