• homearrow-right
 • Kredytyarrow-right
 • Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas ✓ Atrakcyjne oprocentowanie dla nowych klientów 🏦

Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas ✓ Atrakcyjne oprocentowanie dla nowych klientów 🏦

Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas ✓ Atrakcyjne oprocentowanie dla nowych klientów 🏦
Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk07.11.2023 | 5 min.

BGŻ PNB Paribas kredyt hipoteczny to atrakcyjna oferta finansowania zakupu nieruchomości przez jeden z największych banków w Polsce. Warto rozważyć tę opcję, jeśli planujesz kupno mieszkania lub domu. Poznaj warunki przyznania kredytu hipotecznego w BGŻ BNP Paribas, wymagane dokumenty, sposób wyliczenia zdolności kredytowej oraz przykładowe koszty kredytu. Sprawdź, na jaki okres możesz dostać finansowanie i jakiego wkładu własnego wymaga bank.

Kluczowe wnioski:
 • Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas to atrakcyjne oprocentowanie i wygodny proces ubiegania się o finansowanie.
 • Kluczowe przy wyborze oferty jest dokładne przeanalizowanie kosztów kredytu i porównanie ich z innymi bankami.
 • Warto sprawdzić, czy kwota kredytu odpowiada Twojej zdolności kredytowej.
 • Kluczowy jest wkład własny, im wyższy, tym lepsze warunki kredytu możesz uzyskać.
 • Okres kredytowania to najczęściej 20-30 lat - im dłuższy, tym niższa miesięczna rata.

Atrakcyjne oprocentowanie kredytu hipotecznego BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas proponuje obecnie kredyty hipoteczne z oprocentowaniem już od 3,2% dla klientów posiadających rachunek w banku. Jest to jedna z najniższych ofert na rynku i zdecydowanie warta uwagi, jeśli rozważasz zakup nieruchomości na kredyt. Co istotne, takie oprocentowanie dotyczy zarówno kredytów na mieszkania, jak i na domy jednorodzinne.

W przypadku braku rachunku w BGŻ BNP Paribas, oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 3,7%. To nadal bardzo atrakcyjna oferta, z której warto skorzystać. Kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas umożliwia sfinansowanie do 80% wartości nieruchomości przy zakupie na rynku pierwotnym i do 90% przy rynku wtórnym.

Kto może dostać kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas?

Kredyty hipoteczne BGŻ BNP Paribas dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. W przypadku osób fizycznych kredytobiorcą może być osoba pełnoletnia, posiadająca zdolność kredytową. W sytuacji ubiegania się o kredyt hipoteczny przez firmę, musi ona prowadzić działalność minimum przez 12 miesięcy.

Kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas mogą uzyskać zarówno obywatele Polski, jak i cudzoziemcy pracujący w naszym kraju. Co istotne, bank akceptuje różne źródła dochodu, w tym umowy o pracę, działalność gospodarczą, emerytury czy renty. Dają one perspektywę otrzymania finansowania.

Czytaj więcej: Kredyty frankowe w Banku BPH - aktualne warunki i oferta

Jakie dokumenty potrzebne do kredytu hipotecznego BGŻ BNP?

Zarówno wniosek, jak i cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas jest maksymalnie uproszczony. Bank w pierwszej kolejności wymaga jednak przedstawienia kilku kluczowych dokumentów od potencjalnych kredytobiorców.

Są to przede wszystkim: dowód osobisty, dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wysokość dochodów (PIT, zaświadczenie z zakładu pracy, wyciągi z rachunku), aktualne dokumenty dotyczące nabywanej nieruchomości, a także oświadczenie o stanie cywilnym.

Dla przedsiębiorców konieczne będzie dodatkowo przedstawienie dokumentów firmy: NIP, REGON, KRS lub wpis do CEIDG. Cały proces składania wniosku i zbierania dokumentów można przeprowadzić online lub w placówce banku.

Ile wynosi wkład własny w BGŻ BNP Paribas?

Wysokość wymaganego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym BGŻ BNP Paribas zależy od rodzaju nieruchomości, która ma być sfinansowana. Standardowo bank wymaga:

 • 10% wkładu własnego przy zakupie mieszkania lub domu na rynku wtórnym
 • 20% wkładu własnego przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym
 • 15% wkładu własnego przy budowie domu

Im wyższy wkład własny, tym niższe oprocentowanie kredytu można uzyskać. Warto to wziąć pod uwagę, szacując koszty finansowania i zdolność kredytową.

Na jaki okres dają kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas?

Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas można zaciągnąć nawet na 35 lat. Najczęściej jednak banki udzielają finansowania na okres 20-30 lat. Im dłuższy okres kredytowania, tym miesięczna rata jest niższa. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy koszty kredytu są wyższe.

Okres kredytowania powinien być dostosowany do możliwości finansowych, aby rata nie stanowiła zbyt dużego obciążenia domowego budżetu. Warto porównać raty kredytu na 20 i 30 lat i wybrać najlepszą opcję.

Jak obliczyć zdolność kredytową hipotecznego w BGŻ BNP?

Zdolność kredytowa decyduje o tym, jak wysoki kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas można otrzymać. Bank bierze pod uwagę dochody wszystkich kredytobiorców oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym. Zdolność kredytową można obliczyć samodzielnie lub skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronie banku.

Podstawą wyliczenia jest dochód pomniejszony o koszty utrzymania gospodarstwa domowego i inne zobowiązania finansowe. Przy obliczaniu zdolności kredytowej hipotecznej warto też uwzględnić planowany wkład własny i okres kredytowania.

Ostateczna decyzja o wysokości kredytu zależy od banku, dlatego obliczenie zdolności traktowane jest jedynie orientacyjnie. Niemniej, pozwala ono określić maksymalną kwotę kredytu hipotecznego, o jaką można się ubiegać.

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny w BGŻ BNP Paribas to atrakcyjna i konkurencyjna oferta na rynku. BGŻ PNB Paribas kredyt hipoteczny charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, szczególnie dla klientów posiadających rachunek w banku. Proces ubiegania się o kredyt jest prosty, a wymagany wkład własny standardowy.

Kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas dostępny jest zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Kredytobiorcami mogą być osoby pełnoletnie i posiadające zdolność kredytową. Okres kredytowania wynosi najczęściej 20-30 lat. Im dłuższy, tym niższa miesięczna rata.

Przed złożeniem wniosku o kredyt mieszkaniowy BGZ warto dokładnie przeanalizować ofertę i porównać ją z innymi bankami. Szczególnie istotne są wszystkie koszty związane z kredytem hipotecznym, które mają wpływ na jego opłacalność.

Podsumowując, kredyty hipoteczne w BGŻ to dobra opcja dla osób poszukujących atrakcyjnego finansowania zakupu nieruchomości. Warto rozważyć tę ofertę, analizując indywidualną sytuację i potrzeby.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Czy warto się spotkać z ekspertem kredytowym?
 2. Kredyt hipoteczny rata malejąca - kalkulator online, oblicz ratę
 3. Jak wypełnić pole identyfikacja zobowiązania PIT-4 i PCC-3? Poradnik 2023
 4. Jak Sprawdzić stan kupowanego mieszkania? - Twój ostateczny przewodnik po ocenie kondycji nabytego mieszkania
 5. Kalkulator kredytu samochodowego - Sprawdź ratę i koszty kredytu na zakup auta
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Ewelina Włodarczyk
Ewelina Włodarczyk

Finanse to obszar, który wpływa na nasze życie każdego dnia, dlatego chcę pomóc Wam w zrozumieniu go lepiej. Na tym blogu znajdziecie artykuły, porady oraz praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania, inwestowania i zarządzania budżetem. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły