fbpx

4 powody dlaczego nie należy wnioskować o kredyt hipoteczny bezpośrednio w banku

Doradca Finansowy, kredyt hipoteczny

Wiele osób, które noszą się z zamiarem wnioskowania o kredyt hipoteczny, swoje kroki kieruje bezpośrednio do oddziału banku (lub banków). Takie rozwiązanie wynika często z obawy, że skorzystanie z usług pośrednika łączyłoby się z dodatkowymi kosztami, co oczywiście nie jest prawdą, jako że klient takowych nie ponosi. Co więcej, istnieje co najmniej kilka dodatkowych argumentów za tym, by zamiast tracić czas na odwiedzanie instytucji bankowych, po prostu udać się do pośrednika. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto to zrobić.

Historie z życia wzięte

Dla lepszego zobrazowania poszczególnych zalet rozwiązania, jakim przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny jest skorzystanie z usług pośrednika, posłużymy się konkretnymi, z życia wziętymi przykładami naszych klientów. Pozwolą Ci one lepiej zrozumieć, dlaczego udanie się wprost do banku nie zawsze będzie najszczęśliwszym pomysłem… Oto więc lista argumentów „za” pośrednikiem:

Po pierwsze – wygodniej

Klient udał się do oddziału swojego banku, by uzyskać więcej informacji o możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Niestety dowiedział się, że na miejscu nie ma doradcy hipotecznego. Taka osoba owszem – pracuje, tyle że w oddziale głównym, w centrum miasta. Klient udał się więc tam następnego dnia, ale dotarł po godzinie 18.00 i oddział był już zamknięty. Kolejnego dnia podjął zatem kolejną, trzecią próbę: wyrwał się z pracy w środku dnia, pojechał do centrum i… spędził ponad pół godziny na szukaniu miejsca do zaparkowania. W końcu udał się do oddziału. I dowiedział się, że z doradcą hipotecznym jak najbardziej może się spotkać, tyle że najpierw musi umówić termin. Pracownik banku wyjaśnił, że wszystko dlatego, iż mają tylko jednego doradcę hipotecznego. Przy okazji zachęcił klienta, by skorzystał z usług innych doradców – takich, którzy chętnie otworzą mu dodatkowe konto albo zaproponują wydanie od ręki karty kredytowej. Z jakichś „nieznanych powodów” ten nie był jednak zainteresowany…

Wybierz najlepszego doradcęDoradcy Kredytowi Wrocław

Poirytowany klient w końcu zadzwonił do SDP Finanse. Umówiliśmy spotkanie na godzinę 18.00, by nie musiał zwalniać się z pracy. Klient dotarł o 17.45, jako że, nauczony doświadczeniem, zarezerwował sobie więcej czasu na znalezienie miejsca parkingowego. Notabene zupełnie niepotrzebnie, bo u nas, przy Legnickiej 50, miejsc parkingowych nigdy nie brakuje (przy CH Magnolia jest największy chyba parking we Wrocławiu). Dla nas to, iż klient dotarł wcześniej, nie stanowiło oczywiście żadnego problemu – doradca i tak cały czas był na miejscu i od razu go przyjął. Na spokojnie, przy dobrej kawie, omówili wszystkie tematy dotyczące kredytu. Klient był mile zaskoczony, kiedy dowiedział się, że przez pośrednika może bez żadnych opłat procesować wnioski, i to naraz we wszystkich największych polskich bankach. Co więcej, nie będzie musiał ani razu udawać się do żadnego z ich oddziałów aż do zakończenia wnioskowania o kredyt hipoteczny i podpisania umowy kredytowej.

Po drugie – taniej

Klient kupował mieszkanie we Wrocławiu za 380 000 zł. Potrzebował kredytu w wysokości 475 000 zł, który byłby spłacany przez 30 lat. Zdecydował, że skorzysta z usług banku, w którym od lat ma konto. Był przekonany, że jako stary (i stały) klient będzie mógł liczyć na odwzajemnioną lojalność i otrzyma najlepszą ofertę kredytu na rynku. Bank zaproponował mu kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 2,65% i prowizję 0%. Nie wymagał też wykupienia ubezpieczenia. Na takich warunkach rata miesięczna wyniosłaby 1531 zł. Brzmi nieźle, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym
Kontakt

Poznasz i omówisz najlepsze oferty z kilkunastu banków bezpłatnie

Otrzymasz profesjonalne wsparcie w otrzymaniu kredytu bezpłatnie

Zaoszczędzisz czas – Wiele banków, jedno spotkanie

Skorzystaj z video-rozmowy online lub spotkaj się w biurze: ul. Legnicka 50, Wrocław – sprawdź na mapie

Jak się okazało klient, który zdecydował się skorzystać z naszej pomocy, mógł otrzymać kredyty także w innych bankach, w tym w dwóch na dużo lepszych warunkach. Złożyliśmy wnioski do trzech banków równolegle. Ostatecznie klient zrezygnował z propozycji, którą przedstawił mu jego bank. Wybrał ofertę, w której oprocentowanie wyniosło dużo mniej, bo tylko 2,3% w stali roku. Tym samym miesięczna rata zamiast 1531 zł wyniosła 1423 zł (taniej o ponad 100 zł!). I również bez dodatkowych ubezpieczeń. W tej ofercie klient musiał co prawda zapłacić jednorazową prowizję w wysokości 2% kwoty kredytu (7600 zł), ale na odsetkach zaoszczędził aż 38 747 zł! Nic dziwnego, bo w końcu mowa tu o kredycie hipotecznym na 30 lat i nawet niewielka obniżka comiesięcznej raty oznaczałaby konkretne oszczędności, a co dopiero w przypadku, gdy różnica wyniosła ponad 100 zł na korzyść klienta… Warto jednak dodać, że klientom nie zawsze chodzi wyłącznie o to, by zaoszczędzić na odsetkach.

Czasami ważniejsze jest na przykład to, by nie być zmuszanym do otwierania kolejnej karty kredytowej czy opłacania ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania. I tu dobra wiadomość: niemal zawsze można dobrać w innym banku ofertę o bardzo podobnych parametrach cenowych, ale bez tego rodzaju niechcianych produktów dodatkowych.

Po trzecie – bezpieczniej

Klient chciał wziąć kredyt w swoim banku, na szczęście jednak zwrócił się o pomoc do doradców SDP Finanse. Nauczeni doświadczeniem złożyliśmy wniosek o kredyt do banku, w którym klient chciał go uzyskać, ale też do dwóch innych banków. I dobrze, bo jak się później okazało, bank klienta odrzucił jego wniosek z powodu niskiej oceny punktowej, czyli tzw. scoringu. Ostatecznie klient wybrał ofertę innego banku – tego, który wydał decyzję pozytywną. Cenowo wyglądało to bardzo podobnie, ale nie to było najważniejsze. Najważniejsze było to, że klient nie stracił wpłaconego zadatku. A tak właśnie stałoby się, gdyby nie miał on innych banków, które procesowały jego wnioski.

Po czwarte – indywidualnie

To ostatni, ale chyba najważniejszy argument za tym, byś już dziś umówił się na spotkanie z naszym doradcą kredytowym. Chodzi o to, że każdy przypadek jest inny i wymaga nieco innego podejścia. Możesz usłyszeć i przeczytać wiele historii o tym, jak to ktoś otrzymał bądź nie otrzymał kredytu hipotecznego, jednak nie wyciągaj z nich pochopnych wniosków. Doświadczony doradca kredytowy będzie w stanie powiedzieć, jakie masz szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Podpowie Ci też rozwiązania, o których mogłeś nie wiedzieć, a które szanse te znacząco zwiększą. A co najważniejsze – nie weźmie za to ani złotówki. Często to powtarzamy i tym razem też to zrobimy: oferty kredytu hipotecznego, które otrzymasz w SDP Finanse, nie będą różniły się od tych, które otrzymałbyś bezpośrednio w banku. Jako nasz klient otrzymujesz „Gwarancję braku dodatkowych opłat”, oszczędzasz mnóstwo czasu i pierwszy dowiadujesz się o najlepszych, nierzadko promocyjnych ofertach kredytu hipotecznego, jakie dostępne są aktualnie na rynku. Nie czekaj – skontaktuj się z nami już dziś!

(Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, w jakich jeszcze sytuacjach pomoc doradców kredytowych SDP Finanse będzie nieoceniona, możesz przeczytać inne, autentyczne historie naszych klientów. Znajdziesz je w artykułach „Dwie historie o tym, dlaczego warto przygotować się do kredytu hipotecznego z wyprzedzeniem” oraz “Dlaczego należy spotkać się z doradcą kredytowym przed poszukiwaniem mieszkania – case study”).

Otrzymaj Kredyt Hipoteczny Najtaniej

Bezpłatnie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia aby otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny
Porozmawiaj z naszym doradcą
Kontakt

Dyrektor SDP Finanse. Doradca kredytowy działający w branży od 2014 r. Pomógł uzyskać klientom ponad 140 kredytów hipotecznych na zakup mieszkań i domów.

Podobne Wpisy

Nowe mieszkanie para

Kredyt hipoteczny w euro wolny od inflacji! Sprawdź czy warto i w jakim banku się o niego starać

Rada Polityki Pieniężnej co miesiąc podnosi stopy. Powoduje to zwiększenie rat kredytów, jednak tylko tych spłacanych w złotówkach. Klienci, którzy...
Amanda Papierz, Specjalistka ds. Kredytów Hipotecznych w SDP Finanse

Kredyt z oprocentowaniem stałym – na czym polega i dla kogo jest polecany?

Ze względu na regularny wzrost stóp procentowych od października 2021 roku coraz więcej banków zaczęło proponować swoim klientom zaciągnięcie kredytu...

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Z końcem maja 2022 roku będzie możliwy zakup mieszkania bez wkładu własnego. To szansa dla osób, które marzą o własnej...

Napisz Komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Doradca Kredytowy Wrocław

Porozmawiaj z doradcą SDP Finanse - bezpłatnie

Łukasz Kuśmierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Współpraca z Panem była wzorowa. Zawsze, kiedykolwiek potrzebowałam pomocy, Pan Łukasz w 100% pomagał. Odpowiadał na wszystkie moje pytania. Czułam, że zaangażował się Pan Łukasz w moją sprawę całym sobą. Dzięki temu mogłam spokojnie zająć się innymi sprawami. Każdy kto chce wziąć kredyt powinien skorzystać z usług doradcy finansowego. To naprawdę ułatwia życie.

Katarzyna
15 czerwca 2022

Amanda Papierz

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (4 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Współpraca przebiegała bez zarzutu. Empatyczna osoba, starająca się pomóc w przygotowaniu kredytu.

Maciej
24 maja 2022

Karolina Niziołek

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (29 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Szanowni potencjalni klienci Pani Karoliny Niziołek !!!

Z nieukrywaną przyjemnością pragnę zarekomendować Panią Karolinę Niziołek, jako doradcę finansowego/kredytowego.
Jest to osoba w pełni kompetentna, profesjonalna, sprawcza w działaniu i pomocna.
Dodatkowy atutem jest też duża doza kultury i uroku osobistego.
Proces zakupu nieruchomości z udziałem i pomocą Pani Karoliny Niziołek przebiegł sprawnie i szybko.
Jeszcze raz gorąco rekomenduję!!!

Z wyrazami szacunku
Marek Sobański

Marek Sobański
22 lipca 2022

Emilia Kita

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (2 opinii)

Biuro: ul. Legnicka 50, Wrocław

Zazwyczaj nie wystawiam opinii, ale Pani Emilia na tyle wyróżnia się zaangażowaniem i proaktywnym podejściem do klienta i problemów, że zdecydowałem się zrobić wyjątek. Jestem jak najbardziej zadowolony.

Piotr G
17 stycznia 2023

Paulina Popławska-Śliwak

Doradca Kredytowy Wrocław

Ocena: 5.0 (7 opinii)

Biuro: ul. Kościuszki 16, Wrocław

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Pauliną przy załatwianiu kredytu hipotecznego. Profesjonalne doradztwo, bezproblemowy kontakt i miłe podejście do klienta.

Jacek
27 czerwca 2022
Rozmowa z Doradcą SDP Finanse, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Łukasz Kuśmierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Amanda Papierz, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Karolina Niziołek, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Emilia Kita, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat

Paulina Popławska-Śliwak, Wrocław
Otrzymaj Najlepszy Kredyt

15 banków w jednym miejscu

Wygoda i oszczędność czasu

Gwarancja: oferta taka sama jak w banku, żadnych dodatkowych opłat